«Մեր առաքելությունը Սյունիքի մարզկենտրոն Կապան քաղաքում իրականացված է։ Այս մասին Facebookl-ի իր էջում գրել է Արցախի ԱԺ «Արդարություն« խմբակցության անդամ Մետաքսե Հակոբյանը:
«Արդարություն և վերադարձ» հայ ազգային և մշակութային արժեքների պահպանման ՀԿ-ի կողմից մշակված «Արցախի երիտասարդության որոշիչ ձայնը» ծրագրի մեկնարկը մեզ համար խոստումնալից էր, սպասելիքներն առավել էին, տպավորությունները՝ անասելի մտահոգիչ։
Մենք շարունակում ենք լսել, մեզ սպասում են ևս 9 մարզում բռնի տեղահանված հայրենակիցներ, որոնց հետ քննարկելու ենք բոլորիս ներկայի և ապագայի վերաբերյալ օր օրի ավելի ահագնացող խնդիրները, որոնց լուծումը մեզանից յուրաքանչյուրի ձեռքում է:

Наша миссия в городе Капан выполнена. Об этом написала на своей странице в Facebook депутат парламента Арцаха Метаксе Акопян.
«Запуск программы «Решающий голос молодежи Арцаха», разработанной общественной организацией по сохранению армянских национальных и культурных ценностей «Справедливость и возвращение», был для нас многообещающим, впечатления - невыразимо тревожные.
Мы продолжаем слушать, нас ждут насильственно перемещенные наши соотечественники из еще девяти областей. Мы обсудим проблемы, касающиеся настоящего и будущего всех нас, решение которых в руках каждого из нас.