Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր` նոյեմբերի 11-ին, կառավարությունում ընդունել է «Apple computer» կորպորացիայի համահիմնադիր Սթիվ Վոզնյակին եւ նրա հետ քննարկել ՏՏ ոլորտում աշխարհում տեղի ունեցող զարգացումները:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ վարչապետը ողջունելով հյուրին կառավարությունում՝ շնորհակալություն է հայտնել նրան Հայաստան կատարած այցելության համար:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիները մտքեր են փոխանակել տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում աշխարհում տեղի ունեցող զարգացումների եւ հեռանկարների, ինչպես նաեւ երկկողմ համագործակցության վերաբերյալ:
«Apple computer» կորպորացիայի համահիմնադիրը Հայաստանից ստացած իր տպավորություններն է ներկայացրել վարչապետին՝ նշելով, որ հիացած է մեր երկրով եւ նրա քաղաքակրթությամբ:
Սթիվ Վոզնյակը Հայաստանում է գտնվում ՏՏ ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի մրցանակը ստանալու նպատակով:

YEREVAN.- Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan received on Friday Apple co-founder Steve Wozniak to discuss recent developments in world’s IT sector.
Prime Minister welcomed the guest in the government expressing gratitude for his visit to Armenia.
Armenian PM and Steve Wozniak exchanged views on prospects of communication technologies, as well as issues related to bilateral cooperation, government’s press service informed Armenian News-NEWS.am.
Apple co-founder spoke about his impressions of Armenia stressing he is marveled at Armenia and country’s policy.
Steve Wozniak arrived in Armenia to get the Global Award of Armenian President for Outstanding Contribution to Humanity through IT 2011 (Global IT Award 2011) .