Ազգային ժողովում,  նոյեմբերի 16-ի նիստում, որի ընթացքում քննարկվում էր 2012թ. բյուջեն, Հայաստանի էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը iPad 2-ով «շարիկ» էր գլորում։ Խաղին մեծ ուշադրությամբ հետեւում էր Հայաստանի քաղաքաշինության նախարար Վարդան Վարդանյանը։ Այս փաստը ֆիքսել է տեսախցիկը։ Լրագրողները նիստին ներկա վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին հարցրել են իր վերաբերմունքը դեպքի կապակցությամբ, ինչին վարչապետը պատասխանել է. «Ես կպարզեմ, ինձ անսպասելի էր ձեր հարցը»։
Նշենք, որ ժամանակակից տեխնոլոգիաներին եւ տեխնիկային հայ պաշտոնյաների ծանոթանալու պահանջը վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի պայմաններից մեկն էր։ Ըստ երեւույթին որոշ պաշտոնյաներ տեխնոլոգիաներին եւ տեխնիկային ծանոթանալու գործընթացը թերի են իրականացրել, քանի որ այս դեպքում Արմեն Մովսիսյանը iPad-ով կարող էր ավելի լավ ու որակյալ խաղեր խաղալ, քանի որ iStore-ում «շարիկի» խաղը ամենապարզունակներից է։

YEREVAN. - In the parliament session on Wednesday during which the Armenia’s Budget-2012 was being discussed, the Minister of Energy Armen Movsisyan was playing game on iPad2. Armenia’s Minister of Urban Development was following the game with great interest. The camera caught this scene. Reporters asked the PM Tigran Sargsyan who was present at the session about his attitude towards the incident.
“I shall find out. Your question was a surprise for me,” PM said.
It is noteworthy that it was the PM’s demand that the officials got acquainted with modern technology. The procedure of getting acquainted with modern technology was performed poorly by some officials, in Armen Movsisyan’s case the iStore has better games than rolling balls.