Իրանի բանակի հակաօդային պաշտպանության ուժերի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Ալիռեզա Սաբահի Ֆարդը կիրակի օրը հայտարարել է, որ մոտ ապագայում մի շարք հեռահար հակաօդային պաշտպանության համակարգեր կներկայացվեն, տեղեկացնում է Mehr-ը։
«Մոտ ապագայում  մի շարք հեռահար ՀՕՊ համակարգեր կներկայացվեն, իսկ բանակի հակաօդային պաշտպանության մարտական ​​կազմակերպությունը կհամալրվի հզոր և արդյունավետ տեղական սպառազինությամբ», - ասել է բրիգադի գեներալ Սաբահի Ֆարդը:
«Սպառնալիքներին համապատասխան՝ պաշտպանական կարողությունները արդիականացվում և օպտիմիզացվում են, և մասնագիտացված մարդկային ռեսուրսներն այս առումով  նույնպես օժտված են անհրաժեշտ հմտություններով»,- եզրափակել է նա։

Командующий силами противовоздушной обороны иранской армии, бригадный генерал Алиреза Сабахи Фард заявил в воскресенье, что в ближайшем будущем будет представлен ряд дальнобойных систем ПВО, сообщает Mehr.
«В ближайшем будущем будет представлен ряд систем дальнобойной обороны, а боевая организация армии по противовоздушной обороне будет оснащена мощным и эффективным местным вооружением», - сказал бригадный генерал Сабахи Фард.
«В соответствии с угрозами оборонная мощь модернизируется и оптимизируется, и специализированные человеческие ресурсы также обладают необходимой компетенцией в этом отношении», - заключил он.