Գլխավոր դատախազությունն արձագանքել է նոյեմբերի 19-ին «Հետք» ինտերնետային կայքում հրապարակվել է «Զանգվածային ծառահատումներ Օձուն-Արեւածագ ճանապարհին» վերտառությամբ հոդվածին եւ լուսանկարներին:
Դատախազության տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է.
«Հոդվածում նշվում է Լոռիի մարզի  Օձուն-Արեւածագ ճանապարհահատվածում շուրջ 200 ծառերի ապօրինի հատման, այն կանխելու, արձանագրելու եւ բացահայտելու ուղղությամբ պատկան մարմինների կողմից միջոցներ չձեռնարկելու մասին:
Դեպքի կապակցությամբ Լոռիի մարզի դատախազը համապատասխան մարմիններին հանձնարարել է ստուգել հոդվածում նշվող հանգամանքները:
Մասնավորապես` ՀՀ ոստիկանության Թումանյանի բաժնի պետ Ա. Հարությունյանին հանձնարարվել է ստուգել վերը նշված հանգամանքները:
Ոստիկանության Լոռիի մարզային վարչության պետ Ա. Համբարյանին հանձնարարվել է հսկողություն իրականացնել նյութերի նախապատրաստման, ձեռնարկվող օպերատիվ միջոցառումների նկատմամբ: Իսկ հոդվածում նշված հանգամանքերը հիմնավորելու դեպքում հիշյալ տարածքը սպասարկող ոստիկանության աշխատակիցների նկատմամբ իրականացնել ծառայողական քննություն եւ արդյունքները տրամադրել վարույթն իրականացնողին»:

YEREVAN. – Armenian Chief Prosecutor’s Office reacted to the article and the photographs posted on Hetq website, on November 19.
And the Office’s respective statement specifically reads:
“The article noted the illegal cutting of around 200 trees, at Odzun-Arevatsag road section of the Lori Region, and the corresponding agencies’ not taking measures toward its prevention, recording, and uncovering.
In connection with this incident, the Lori Regional Prosecutor instructed the appropriate agencies to check the circumstances noted in the article.
And if the circumstances are verified, a service investigation will be launched against personnel of the police precinct serving the aforesaid area, and the results will be submitted to those carrying out the proceedings.”