Հայաստանի ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը զինված ուժերի եւ Հայաստանի լավագույն մասնագետներից է: Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում նման կարծիք է հայտնել պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը` դրական գնահատելով Գասպարյանի կատարած աշխատանքը պաշտպանության նախարարությունում:
Ըստ Օհանյանի, Գասպարյանի մասնագիտական տիրապետումը միայն տեսական չէ: «Նա փորձություններով անցել է եւ ներքին գործերի նախարարությունում, եւ Ռազմական ոստիկանությունում»,- նշել է պաշտպանության նախարարը:
«Վլադիմիր Գասպարյանն իմ համար լավագույն ընկեր է, եւ նրա կատարած աշխատանքը պաշտպանության նախարարությունում ես դրական եմ գնահատում: Կարծում եմ` իր կարողությունները կօգտագործի նաեւ ոստիկանական համակարգում, որ պատշաճ մակարդակով լուծի իր առջեւ դրված խնդիրները»,- ասել է Սեյրան Օհանյանը:

Начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян – один из лучших специалистов в ВС и в Армении. Подобное мнение выразил министр обороны Армении Сейран Оганян  в беседе с журналистами после заседания правительства 24 ноября. Министр высоко оценил проделанную В.Гаспаряном работу в Министерстве обороны.
По словам Оганяна, профессионализм Гаспаряна не носит теоретический характер. «Он прошел испытания и в период деятельности в МВД, и в Военной полиции», - отметил министр обороны.
«Владимир Гаспарян один из лучших моих друзей, и я положительно оцениваю его работу в Министерстве обороны. Думаю, он сумеет использовать свои способности и в системе полиции, чтобы должным образом решить стоящие перед ним задачи», - заявил Сейран Оганян.