Իսրայելի Ազգային անվտանգության խորհրդի ղեկավարը զգուշացրել է Իրանի ղեկավարությանը հարձակման դեպքում սարսափելի հետեւանքների մասին՝ ասելով, որ Իսրայելը չի ​​սահմանափակվի պաշտպանությամբ «ինչպես դա արեց ապրիլի 14-ին»։
«Իսրայելի վրա հարձակումը մի բան է, որի համար նրանք շատ դառը գին են վճարելու։ Հուսով եմ, որ նրանք դա չեն անի: Դա սխալ կլիներ: Իսրայելը շատ ուժեղ է»,- նշել է նա, հաղորդում է Bild-ը։
Հանեգբին ասել է, որ Իսրայելն ապրիլի 14-ին Իրանի հարձակման ժամանակ որսացել է հրթիռների և անօդաչուների 99 տոկոսը:
«Այն ժամանակ Միացյալ Նահանգները խնդրեցին Նեթանյահուին սահմանափակվել հարձակումը «զսպելով»: «Հիմա սա նոր իրավիճակ է: Իսրայելն այս անգամ չի սահմանափակվելու միայն պաշտպանությամբ: Մենք լայնամասշտաբ պատերազմ չենք ուզում: Մենք չենք ցանկանում էսկալացիա: Ո՛չ Հեզբոլլահը, ո՛չ Իրանը իրականում չեն ցանկանում լայնամասշտաբ պատերազմ. նրանք պետք է հասկանան, որ Իսրայելը վճռական հակահարված կտա»,- հավելել է նա:

Глава Совета национальной безопасности Израиля предупредил иранское руководство о тяжелых последствиях в случае нападения, заявив, что Израиль не ограничится обороной, «как это было сделано 14 апреля». .
«Нападение на Израиль — это то, за что они заплатят очень горькую цену. Надеюсь, они этого не сделают. Это было бы ошибкой. Израиль очень силен», – отметил он, передает Bild.
Ханегби сообщил, что во время нападения Ирана 14 апреля Израиль перехватил 99 % ракет и беспилотников.
«В тот раз США попросили Нетаньяху ограничиться «сдерживанием» атаки. «Теперь это новая ситуация. В этот раз Израиль не ограничится обороной. Мы не хотим масштабной войны. Мы не хотим эскалации. Ни «Хезболла», ни Иран на самом деле тоже не хотят полномасштабной войны — они должны понимать, что Израиль даст решительный отпор», – добавил он.