Օգոստոսի 15-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Ժամը 13։50-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Աշտարակի բաժին են զանգահարել «Աշտարակ» բժշկական կենտրոնից և հայտնել, որ «ձախ ուսահոդի շրջանի հյուսվածքների գնդակային կույր վիրավորում» ախտորոշմամբ իրենց մոտ բուժօգնության է դիմել մի քաղաքացի, ով չի հայտնել, թե ինչ պայմաններում է ստացել վնասվածքը: Հայտնում է SHAMSHYAN.com-ը:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, օպերատիվորեն հիվանդանոց է մեկնել ոստիկանության Աշտարակի բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետի տեղակալ Հովհաննիսյանի գլխավորությամբ։ Տեղում պարզվել է, որ բուժօգնության տեղափոխվածը Արագածոտնի մարզի բնակիչ 29-ամյա Դավիթ Շ․-ն է։
Պարզվել է նաև, որ Դավիթ Շ․-ն նշված հրազենային վնասվածքը ստացել է օգոստոսի 13-ին՝ ժամը 20։30-ից մինչև ժամը 21։30-ն ընկած ժամանակահատվածում, Երևան քաղաքի Սիլիկյան թաղամասում, անհայտ անձի կողմից:

Чрезвычайное происшествие произошло 15 августа в Арагацотнской области. Около 13:50 в отдел полиции Аштарака позвонили из медцентра «Аштарак» и сообщили, что к ним с ранением левого плеча обратился гражданин, который не сообщил, при каких обстоятельствах получил ранение. Об этом сообщает SHAMSHYAN.com.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, в больницу прибыла оперативная группа отдела полиции Аштарака во главе с руководством. На месте выяснилось, что ранение получил 29-летний житель Арагацотнской области Давид Ш. Выяснилось также, что пострадавший получил упомянутое ранение 13 августа, в период времени между 20:30 и 21:30 в ереванском квартале Силикян.