Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ) փոխհրամանատարը հայտնել է, որ Իսրայելն ավելի կոշտ պատասխան կստանա՝ ի պատասխան Թեհրանում ՀԱՄԱՍ-ի քաղբյուրոյի ղեկավար Իսմայիլ Հանիեի սպանության, տեղեկացրել է Mehr-ը։
«Կեղծ սիոնիստական վարչակարգը, որը սպանում է երեխաներին, շարունակել է իր հիմարությունը եւ Հանիեին նահատակել իսլամական Իրանի հողում, եւ մենք կպատասխանենք համապատասխան ժամանակ եւ համապատասխան տեղում,- հայտնել է բրիգադի գեներալ Ալի Ֆադավին երկուշաբթիի։- Մենք կորոշենք պատժի ժամանակն ու միջոցը»,- ասել է նա։
Նրա խոսքով՝ Իսրայելը ծանր հանցագործություն է կատարել՝ սպանելով Հանիեին, եւ «այս անգամ նա կպատժվի շատ ավելի խիստ, քան առաջ»։
ՒՀՊԿ հրապարակած հայտարարության համաձայն՝ Իսմայիլ Հանիեն եւ նրա թիկնապահներից մեկը զոհվել են Թեհրանում հուլիսի 31-ին, նրանց նստավայրի դեմ գրոհի ժամանակ։ Նշվել է, որ Իսմայիլ Հանիեի սպանությունը «ծրագրված էր եւ իրականացվել է սիոնիստական վարչակարգի կողմից եւ ունեցել է Ամերիկայի հանցավոր կառավարության աջակցությունը»։

Заместитель командующего Корпусом стражей исламской революции (КСИР) заявил, что Израиль получит более жесткий ответ от Ирана в связи с убийством главы политбюро ХАМАС Исмаила Хании в Тегеране, сообщает Mehr.
«Фальшивый сионистский режим, убивающий детей, продолжил свою глупость и превратил Ханию в мученика на земле исламского Ирана, и мы ответим в соответствующее время и в соответствующем месте, - заявил бригадный генерал Али Фадави в понедельник. - Мы определим время и способ наказания», - сказал он.
По его словам, Израиль совершил тяжкое преступление, убив Ханию, и «на этот раз он будет наказан более сурово, чем раньше».
Согласно заявлению, опубликованному КСИР, Исмаил Хания и один из его телохранителей погибли при атаке на их резиденцию в Тегеране 31 июля. В заявлении Корпуса стражей исламской революции говорится, что убийство Исмаила Хании было «спланировано и осуществлено сионистским режимом и поддержано преступным правительством Америки».