Morgan Stanley միջազգային բանկի վարչության նախագահ Ջոնաթան Բլումերը եւ Clifford Chance միջազգային իրավաբանական ընկերության իրավաբան Քրիս Մորվիլոն այն վեց անձանց մեջ են, որոնք համարվում են անհետ կորած զբոսանավի խորտակման պատճառով, տեղեկացրել է ВВС-ն՝ հղում կատարելով Սիցիլիայի Քաղաքացիական պաշտպանության ծառայությանը։
Անհետ կորած են համարվում նաեւ բրիտանացի տեխնոլոգիական մագնատ, 59-ամյա Մայք Լինչը եւ նրա դուստրը՝ 18-ամյա Հաննան։
56 մետրանոց «Bayesian» նավում 22 մարդ կար, այդ թվում բրիտանացիներ, ամերիկացիներ եւ կանադացիներ։ 15 մարդ փրկվել է, նրանց թվում՝ մեկ տարեկան բրիտանացի մի աղջիկ։
Սիցիլիայի Քաղաքացիական պաշտպանության ծառայությունը հաստատել է, որ հայտնաբերվել է նաեւ նավի խոհարարի դին։ Զբոսանավը շրջվել էր տեղի ժամանակով ժամը 05.00-ին մոտ, ուժեղ փոթորկի պատճառով, որոնողական աշխատանքները պետք է վերսկսվեին տեղի ժամանակով ժամը 06.30-ին, տեղեկացրել է La Repubblica իտալական թերթը։
Զբոսանավը նավարկում էր բրիտանական դրոշի ներքո, անձնակազմը ՝12 եւ ուղեւորները՝ 12 հոգի, երկուշաբթի խորտակվել են Պորտիչելո նավահանգստից ոչ հեռու։ Ականատեսները Ansa իտալական տեղեկատվական գործակալությանը հայտնել են, որ փոթորկի ժամանակ նավի խարիսխը իջեցվել է, ինչի հետեւանքով կայմը կոտրվել է, իսկ նավը կորցրել է հավասարակշռությունը եւ խորտակվել։ Նավը գտնվում է 50 մետր խորությունում, եւ սուզակները պատրաստվում են վերսկսել կորածների որոնումները։

Morgan Stanley International bank chairman Jonathan Bloomer and Clifford Chance lawyer Chris Morvillo are among the six people missing after a luxury yacht sank in a storm off Sicily on Monday, Sicily's Civil Protection told the BBC, the latter reports.
UK tech tycoon Mike Lynch, 59, and his daughter Hannah, 18, were earlier also reported unaccounted for after the incident about 700 meters (2,300ft) from the Mediterranean island's shore.
The 56m Bayesian was carrying 22 people including Brits, Americans and Canadians. Fifteen people were rescued, including a one-year-old British girl. Sicily's Civil Protection also confirmed that the body of the ship's cook was recovered.
The yacht capsized at about 5am local time after a heavy storm caused waterspouts, or rotating columns of air.
A search operation was due to recommence at 6:30am local time on Tuesday, Italian newspaper La Reppublica reported.
The British-flagged yacht with 10 crew and 12 passengers sank near the port of Porticello, just east of Sicily's capital Palermo, on Monday.
Witnesses told Italian news agency Ansa that the Bayesian’s anchor was down when the storm struck, causing the mast to break and the ship to lose its balance and sink.
The wreckage lies on the seabed at a depth of 50 meters, and divers are preparing to resume their search for the missing.