Ոստիկանությանը 42 կնոջ սպանությունը խոստովանած կասկածյալը, որին ձերբակալել էին Քենիայի մայրաքաղաքում մասնատված մարմինների հայտնաբերման առնչությամբ, փախել է կալանքից, հայտնում է Associated Press-ը՝ վկայակոչելով տեղական իշխանություններին:
33-ամյա Քոլինս Ջումայսի Հալուշան ձերբակալվել էր, երբ դատարանը նախքան նրան մեղադրանք առաջադրելը նրա ենթադրյալ հանցագործությունները հետաքննելու համար խուզարկուներին ևս յոթ օր ժամանակ էր տվել:
Քրեական հետախուզության բաժնի ղեկավար Մուհամմեդ Ամինը Associated Press-ին հայտնել է, որ ցավոք, Հալուշան երեքշաբթի վաղ առավոտյան փախել է խցերի մետաղական ցանցը կտրած և պարագծային պատի վրայով մագլցած 12 այլ բանտարկյալների հետ:

A suspect who police said confessed to killing 42 women and was being detained over the discovery of dismembered bodies in Kenya’s capital Nairobi has escaped from police custody, officials said Tuesday, reports AP.
Collins Jumaisi Khalusha, 33, was being detained at the police station after a court allowed detectives seven more days to investigate his alleged crimes before charging him.
A police report said the inmates escaped early Tuesday morning after they cut through wire mesh in the cell and scaled the perimeter wall.