Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանը հրավիրվել է ՀՀ ԱՆ Պրոբացիայի ծառայություն, վերցվել հաշվառման, նրան ներկայացրել են դատական ակտ, ըստ որի նա տուգանվել է 700 հազար ՀՀ դրամով, պետք է անցնի 1.5 տարի փորձաշրջան, ինչպես նաև 5 տարի չի կարող զբաղեցնել պետական պաշտոններ։ Այս մասին այսօր՝ օգոստոսի 21–ին, NEWS.am–ին հայտնեց ՀՀ արդարադատության նախարարության խոսնակ Նորայր Շողիկյանը։
«Քրեական գործը, որի շրջանակներում մեղավոր է ճանաչվել Առուշանյանը, վերաբերվում է «պաշտոնեական դիրքը չարաշահելուն, ինքնիրավչությանը, ինչպես նաև դիտավորությամբ այլ մարդու առողջությանը վնաս պատճառելուն»,–նշեց նա։

Мэр Гориса Аруш Арушанян был приглашен в службу пробации Министерства юстиции РА, взят на учет, ему был представлен судебный акт, согласно которому он был оштрафован на 700 тысяч драмов РА, должен пройти 1,5 года испытательного срока, а также не может занимать государственные должности в течение 5 лет. Об этом сегодня, 21 августа, Новости Армении–NEWS.am сообщил пресс–секретарь министерства юстиции РА Норайр Шогикян.
«Уголовное дело, в рамках которого Арушанян был признан виновным, касается злоупотребления служебным положением, самоуправства, а также умышленного причинения вреда здоровью другого человека», - отметил он.