Եթե ուզում ենք Լուկաշենկոն և այլք մեզ հարգեն կամ մեզ հետ հաշվի նստեն, պետք է պարտության մատնել Բաքվի բարբարոսական վարչախմբին և վերաազատագրելով Արցախը, բոլորին հրավիրել Շուշի ազատագրումը նշելու։Այս մասին իր տելեգրամ ալիքում գրել է իրանագետ, ԵՊՀ արեւելագիտության ամբիոնի վարիչ Վարդան Ոսկանյանը:
«Բոլոր այլ դեպքերում մեզ առավելագույնը խղճալու են, ավելի հաճախ՝ անարգելու։ Սա է իրականությունը, որքան էլ դառը, բայց հենց սա է»- գրել է նա։
Հիշեցնենք, որ օրերս Լուկաշենկոն խոսել էր հայերի մասին ասելով. «Ո՞ւմ են պետք հայերը՝ բացի մեզնից․ վաղը Մակրոնը չի լինի, և բոլորը կմոռանան Հայաստանի մասին»:

Если мы хотим, чтобы Лукашенко и другие уважали нас или считались с нами, то должны победить варварский режим Баку, вновь освободить Арцах и пригласить всех в Шуши для празднования освобождения. Об этом написал в своем Telegram-канале иранист Вардан Восканян.
«Во всех остальных случаях нас максимум будут жалеть, а чаще - не уважать. Это реальность, какой бы горькой она ни была», - отметил Восканян.
Напомним, что на днях президент Беларуси Александр Лукашенко, говоря об армянах, заявил: «Кому армяне нужны, кроме нас? Никому. Пусть развивают свою экономику и сосредоточатся на том, что у них есть. Какая Франция, какой Макрон? Завтра Макрона не будет, и все забудут об этой Армении».