Վեց մարդ զոհվել է Ճապոնիայում «Շանշան» թայֆունի պատճառով։ Երկրի տարածքում հորդ անձրեւների պատճառով տեղի են ունենում սողանքներ, հայտարարվել է հեղեղումների նախազգուշացում, տեղեկացրել է Reuters-ը։
NHK ազգային հեռարձակողը ցուցադրել է ավերված տների, հեղեղված փողոցներում լողացող ավտոմեքնենարի կադրեր երկրի հարավ-արեւմուտքում։
Փոթորիկը սկսվել է Կյուսյու կղզում՝ ռեկորդային անձևրեւներ առաջացնելով։
Հրդեհների մարման եւ տարերքի դեմ պայքարի ճապոնական գործակալության տեղեկացմամբ՝ մեկ մարդ անհետ կորել է, եւս 100 հոգի տուժել է տարերքից։ Կյուսյու կղզու Կագոսիմա հարավային պրեֆեկտուրայում 35 000 տներ մնացել են առանց էլեկտրականության։

Не менее шести человек погибли из-за обрушившегося на Японию тайфуна «Шаншан». На территорию страны обрушились проливные дожди, произошли оползни, объявлено предупреждение о наводнениях, сообщает Reuters.
Национальный вещатель NHK показал кадры разрушенных домов и автомобилей, ездящих по подтопленным дорогам на юго-западе страны.
Шторм обрушился на остров Кюсю, вызвав рекордные дожди.
По информации японского агентства по тушению пожаров и борьбы со стихиями, один человек пропал без вести, и еще 100 получили ранения в результате стихии. В южном префектуре Кагосима острова Кюсю 35 000 домов остались без электричества.