Չիկագոյի արվարձանում երկուշաբթի օրը մետրոյի գնացքում հրաձգության հետևանքով չորս մարդ է զոհվել, հայտնում է Associated Press-ը։ Երեք մարդ մահացել է դեպքի վայրում՝ Forest Park Station-ում՝ Չիկագոյի տրանզիտային մարմնի Կապույտ գծի բարձրադիր կայարանում: Չորրորդ տուժածը մահացել է հիվանդանոցում։ Կասկածյալը փախել է, սակայն ավելի ուշ նրան ձերբակալել են այլ երթուղիով ընթացող գնացքում, ասել է Forest Park-ի ոստիկանությունը:
«Հայտնաբերվել է զենք»,- լրագրողներին ասել է Forest Park-ի ղեկավարի տեղակալ Քրիս Չինը: -Անմիջական սպառնալիք չկա։ Սա, ըստ երևույթին, մեկուսացված դեպք է այս ճակատագրական օրը»: Ոստիկանություն է կանչվել տեղական ժամանակով 05:30-ի սահմաններում։ Չիկագոյի տարանցման վարչությունը հայտնել է, որ հսկողության տեսագրությունը «կարևոր օգնություն է» քննիչներին:

В результате стрельбы в поезде метро в пригороде Чикаго в понедельник погибли четыре человека, сообщает Associated Press. Три человека погибли на месте происшествия, на станции Форест-Парка, наземной станции на Синей ветке Чикагского транспортного управления. Четвертая жертва скончалась в больнице. Подозреваемый скрылся, но впоследствии был задержан в поезде, следовавшем по другому маршруту, сообщили в полиции Форест-Парка.
«Было обнаружено оружие, - сообщил журналистам заместитель начальника Форест-парка Крис Чин. - Непосредственной угрозы нет. Похоже, это единичный инцидент в этот злополучный день». Полиция была вызвана около 05:30 по местному времени. В Чикагском управлении транспорта заявили, что видеозапись с камеры наблюдения «оказалась жизненно важной помощью» для следователей.