Սեպտեմբերի 3-ին Բլեդի ռազմավարական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը հանդիպում է ունեցել Սլովենիայի արտաքին ու եվրոպական հարցերի նախարարության պետքարտուղար Մարկո Շտուցինի հետ։ Այդ մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Զրուցակիցները գոհունակություն են հայտնել Հայաստան-Սլովենիա հարաբերությունների դինամիկ զարգացման կապակցությամբ։ Կարևորվել է նաև ՀՀ-ԵՄ համապարփակ գործընկերության շրջանակներում համագործակցության ամրապնդումը և հետագա խորացումը։
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ։ Նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը գործընկերոջն է ներկայացրել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում վերջին զարգացումները։ Անդրադարձ է կատարվել նաև հումանիտար ոլորտում համագործակցությանը։

Armenian Deputy Minister of Foreign Affairs Vahan Kostanyan on Tuesday met with State Secretary at the Ministry of Foreign and European Affairs of Slovenia, Marko Stucin, within the framework of the Bled Strategic Forum in Slovenia, the Ministry of Foreign Affairs (MFA) of Armenia informs Armenian News-NEWS.am.
The interlocutors expressed satisfaction with the dynamic development of Armenia-Slovenia relations. Strengthening and further deepening of cooperation within the framework of Armenia-EU comprehensive partnership was also highlighted.
Also, views were exchanged on regional security issues. In this connection, deputy FM Kostanyan presented to his Slovenian counterpart the latest developments in the process of normalization of relations between Armenia and Azerbaijan. They touched also upon cooperation in the humanitarian sphere.