ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի անձնական բաժնետոմսերը Trump Media & Technology Group-ում մարտին շուկա դուրս գալուց հետո, երբ նրա բաժնետոմսերը աճեցին, գերազանցեցին 6 միլիարդ դոլարը: Գրեթե վեց ամիս անց այդ կարողությունը կորուստների և եկամուտների նվազման պատճառով կրճատվել է, հասնելով մինչև 2 միլիարդ դոլարից պակաս գումարի, հաղորդում է CBS News-ը:
Ամիսներ տևած անկումը հանգեցրեց բաժնետոմսերի գնի ավելի քան 70%-ով իջեցման՝ մարտի վերջին իր գագաթնակետից ի վեր, իսկ չորեքշաբթի բաժնետոմսերը հասան նոր նվազագույնի:
Որպես Trump Media & Technology-ի ամենամեծ բաժնետեր՝ ԱՄՆ նախկին նախագահը կրել է ամենամեծ կորուստները, թեև անկումն առայժմ միայն թղթի վրա է, քանի որ Թրամփը նա իր բաժնետոմսերից որևէ մեկը դեռ չի կարող վաճառել։ Թրամփին է պատկանում Trump Media & Technology Group-ի մոտ 60%-ը։
Ընկերությունը հանրաճանաչություն է ձեռք բերել Թրամփի կողմնակիցների, որպես կանոն, մանրածախ ներդրողների շրջանում, ովքեր հաճախում էին Truth Social խմբերը, ոչպեսզի արտահայտեն իրենց մտահոգությունները բաժնետոմսերի գնի նվազման վերաբերյալ և մեղադրեն վաճառողներին բաժնետոմսերի անկման համար:

Former U.S. President Donald Trump's personal stake in Trump Media & Technology Group topped $6 billion in March as its stock soared after going public. Nearly six months later, that fortune has dwindled to less than $2 billion amid losses and declining revenues, CBS News reported.
The months-long slump has caused the stock price to plunge more than 70 percent since its peak in late March, and shares hit a new low on Wednesday.
As Trump Media & Technology's largest shareholder, Trump has suffered the biggest losses, though the decline is only on paper for now, as he can't sell any of his shares yet. Trump owns about 60 percent of Trump Media & Technology Group. The company has gained popularity among Trump supporters, typically retail investors, who have been visiting groups on the social media network Truth Social to express concerns about the stock price decline and blame downside sellers for the stock's fall.