Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշկյանը Տաջիկստանի նախագահին ուղղված շնորհավորական ուղերձում ընդգծել է, որ տարածաշրջանի երկրների, հատկապես Տաջիկստանի Հանրապետության հետ հարաբերությունների և համագործակցության ընդլայնումը Իրանի համար առաջնահերթություն է, գրում է Mehr-ը։
Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշկյանը շնորհավորել է Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնին՝ երկրի անկախության տարեդարձի կապակցությամբ։ Պեզեշյանն ընդգծել է, որ տարածաշրջանի երկրների, հատկապես Տաջիկստանի Հանրապետության հետ հարաբերությունների և համագործակցության ընդլայնումը Իրանի 14-րդ կառավարության արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններից է։
«Կարծում եմ, որ երկու երկրների ժողովուրդների միջև փոխադարձ հարգանքի վրա հիմնված հարաբերություններն ավելի կամրապնդվեն և կզարգանան, քան նախկինում», - ասել է նա Տաջիկստանի նախագահին ուղղված ուղերձում։
Իրանի նախագահը Տաջիկստանի հետ համագործակցության ընդլայնումը Թեհրանի համար առաջնահերթություն է համարել

Президент Ирана Масуд Пезешкиан в своем поздравительном послании президенту Таджикистана подчеркнул, что расширение отношений и сотрудничества со странами региона, особенно с Республикой Таджикистан, является приоритетом для Ирана, сообщает Mehr.
Президент Ирана Масуд Пезешкиан поздравил президента Таджикистана Эмомали Рахмона с годовщиной независимости страны. Пезешкиан подчеркнул, что расширение отношений и сотрудничества со странами региона, особенно с Республикой Таджикистан, является приоритетом внешней политики правительства Ирана 14-го созыва.
«Я верю, что отношения, основанные на взаимном уважении между народами двух стран, будут укрепляться и развиваться больше, чем в прошлом», - заявил он в своем послании президенту Таджикистана.