Անգլիայի Օլդհեմ քաղաքում եղբայրական գերեզմանում հայտնաբերվել է ավելի քան 300 դի, որոնց մեծ մասը նորածիններ և փոքր տարիքի երեխաներ են եղել, հայտնում է Sky News-ը։
Ռոյթոնի գերեզմանատանը գերեզմանը գտել է մի կին, որը փնտրում էր իր եղբայրներին, որոնցից մեկը մահացած է ծնվել, իսկ մյուսը մահացել է հինգ ժամվա ընթացքում 1962 թվականին:
Ըստ քաղաքային խորհրդի անդամներ Մեգի Հերլիի և Ջեյդ Հյուզի, որոնք այս առիթով հանդես են եկել հայտարարությամբ, դիակներից 146-ը մեռելածին մանուկներ, իսկ 128-ը՝ նորածին և փոքր տարիքի երեխաներ են եղել:
Մինչև 1980-ականների կեսերը մեռելածին երեխաների մարմինները հաճախ վերցնում էին ընտանիքներից՝ առանց ծնողների համաձայնության, որոնք չգիտեին, թե ուր են նրանց տանում: Քաղաքային խորհրդի ներկայացուցիչները հավելել են, որ հայտնաբերված 303 դիերից միայն 147-ի անուններն են եղել Համցանցում, իսկ 156-ի անունները բացակայել են։

В братской могиле в городе Олдхэм в Англии было обнаружено более 300 тел, большинство из которых принадлежали младенцам и детям младшего возраста, сообщает Sky News.
Могила на Ройтонском кладбище была найдена женщиной, которая искала своих братьев, один из которых родился мертвым, а другой умер в течение пяти часов в 1962 году.
По словам членов городского совета Мэгги Херли и Джейд Хьюз, которые сообщили о находке в своем заявлении, 146 тел были мертворожденными младенцами, а 128 - младенцами и маленькими детьми младшего возраста.
До середины 1980-х годов тела мертворожденных младенцев часто забирали из семей без согласования с их родителями, которые не знали, куда их забрали. Они добавили, что из 303 найденных тел в Интернете было только 147 имен, а 156 имен отсутствовали