Ազգային ժողովի հերթական քառօրյա նիստերը տեղի կունենան դեկտեմբերի 5-8-ին, որին նախորդող աշխատանքային խորհրդակցությունն այսօր` դեկտեմբերի 2-ին, նախագահել է ԱԺ փոխնախագահ Սամվել Նիկոյանը, ով կատարում է խորհրդարանի նախագահի պարտականությունները:
ԱԺ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվել են չորրորդ գումարման ԱԺ տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը և դեկտեմբերի 5-8-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագիծը: ԱԺ տասներորդ նստաշրջանի օրակարգի լրացումներ բաժնում ընդգրկվել է 12 հարց: ԱԺ առաջիկա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 116 հարց, միջազգային 18 պայմանագիր:
Չորրորդ գումարման ԱԺ տասներորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը և դեկտեմբերի 5-8-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը կհաստատվեն դեկտեմբերի 5-ի ԱԺ նիստում:
Նշենք, որ ՀՀԿ խորհրդի նիստում որոշվել է առաջիկա քառօրյայում ԱԺ նախագահի թեկնածու առաջադրել հենց Սամվել Նիկոյանին, իսկ ԱԺ փոխնախագահի պաշտոնում` Էդուարդ Շարմազանովին:

Очередные четырехдневные заседания парламента Армении пройдут 5-8 декабря, а состоявшееся сегодня, 2 декабря, предшествующее рабочее совещание вел вице-спикер парламента Армении Самвел Никоян, который исполняет обязанности спикера.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе парламента Армении, на совещании обсуждались проект решения о внесении дополнений в повестку десятой сессии парламента четвертого созыва и проект повестки четырехдневных заседаний парламента с 5 по 8 декабря. В дополнениях к повестке десятой сессии парламента содержится 12 вопросов, а в повестку четырехдневных заседаний парламента Армении включено 116 вопросов, 18 международных договоров.
Проект решения о внесении дополнений в повестку десятой сессии парламента четвертого созыва и проект повестки четырехдневных заседаний парламента с 5 по 8 декабря будут утверждены на заседании парламента Армении 5 декабря.
Отметим, что на последнем заседании совета правящей Республиканской партии Армении вынесено решение о выдвижении Самвела Никояна на пост спикера парламента Армении, а на должность вице-спикера была предложена кандидатура Эдуарда Шармазанова.