Իսրայելի զինված ուժերը պարեկություն են իրականացնում երկրի հյուսիսում և Իսրայելի  օկուպացրած Գոլանի բարձունքներում՝ Լիբանանի հետ սահմանին «Հեզբոլլահի» դեմ մարտերի ինտենսիվության աճի ֆոնին, հայտնում է Al Jazeera-ն։
Մաալոտ քաղաքում արձանագրվել է հրթիռների որսում, իսկ Գոլանի բարձունքներում տեղակայվել է ռազմական տեխնիկա, այդ թվում՝ տանկեր։
Իսրայելը երկրի հյուսիսում փակել է դպրոցները, սահմանափակել հավաքների անցկացումը և կարգադրել հիվանդանոցներին հիվանդներին և անձնակազմին ապահով տարածքներ տեղափոխել: Դրանցից շատերն ունեն պահպանվող կամ ստորգետնյա կառույցներ, որոնք նախատեսված են հրթիռային հարձակումներին դիմակայելու համար: Իսրայելական ռազմական ինքնաթիռները Բեյրութի արվարձան Դահիյայի մահաբեր հարձակումներից հետո իրականացրել են Լիբանանի հարավի գրեթե մեկ տարվա մեջ ամենաինտենսիվ ռմբակոծությունը:
Ըստ իսրայելական ուժերի վերջին հայտարարության, գիշերվա ընթացքում և կիրակի օրը Իսրայելի ուղղությամբ արձակվել են ավելի քան 100 հրթիռ, թևավոր արկեր և անօդաչուներ, որոնց մեծ մասը կալանվել է հակաօդային պաշտպանության կողմից, այդ թվում՝ արևելքից մոտեցող «օդային թիրախը»:

Израильские вооруженные силы патрулируют север страны и оккупированные Израилем Голанские высоты на фоне усиления интенсивности боев с движением «Хезболлах» на границе с Ливаном, сообщает Al Jazeera.
В городе Маалот были замечены ракетные перехваты, а на Голанских высотах была размещена военная техника, включая танки.
Израиль закрыл школы, ограничил проведение собраний на севере страны и приказал больницам перевести пациентов и персонал в охраняемые районы. Многие из них имеют охраняемые или подземные сооружения, рассчитанные на то, чтобы противостоять ракетному обстрелу. Израильские военные самолеты провели самую интенсивную бомбардировку юга Ливана почти за год конфликта после смертоносных нападений на пригород Бейрута Дахия.
Согласно последнему заявлению израильских сил, за ночь и в воскресенье по Израилю было выпущено более 100 ракет, крылатых снарядов и беспилотных летательных аппаратов, большинство из которых были перехвачены средствами ПВО, включая «воздушную цель», прилетевшую с востока.