Ադրբեջանի իշխանությունները երկարաձգել են գերության մեջ գտնվող Լեռնային Ղարաբաղի առաջնորդների կալանքը։
Ինչպես հայտնում է ԱՊԱ-ն, ձերբակալվել են նախկին նախագահներ Արկադի Ղուկասյանը, Բակո Սահակյանը, Արայիկ Հարությունյանը, նախկին արտգործնախարար Դավիթ Բաբայանը, ինչպես նաև ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանը, գեներալ Դավիթ Մանուկյանը «և այլք»։ Նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի և պաշտպանության նախկին նախարար Լևոն Մնացականյանի անունները չեն նշվում։
Ադրբեջանական հրապարակման համաձայն՝ ԼՂՀ իշխանությունների, ընդհանուր առմամբ, 14 ներկայացուցիչներ «պատասխանատվության են ենթարկվել Քրեական օրենսգրքի տարբեր հոդվածներով»։

The authorities of Azerbaijan have extended the jail terms of the captive Armenian leaders of Artsakh (Nagorno-Karabakh).
The prison terms for Nagorno-Karabakh former presidents of Arkadi Ghukasyan, Bako Sahakyan and Arayik Harutyunyan, former foreign minister David Babayan, as well as National Assembly speaker Davit Ishkhanyan, General Davit Manukyan, "and others" were extended, APA reports citing the Press Service of the Prosecutor General's Office of Azerbaijan
Nagorno-Karabakh former minister of state of Ruben Vardanyan and former minister of defense Levon Mnatsakanyan, however, are not mentioned.
A total of 14 members of the Armenian authorities of Nagorno-Karabakh "have been held accountable under various articles of the Criminal Code [of Azerbaijan]," APA added.