«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Խորհրդարանը երեկ միաձայն ընդունեց ՔՊ-ական պատգամավորների ներկայացրած նախագիծը, որով սահմանվում է, որ կենսաթոշակ ստացող նախկին զինծառայողները կարող են կրկին անցնել պայմանագրային զինծառայության՝ պահպանելով կենսաթոշակ ստանալու իրավունքը:
Արմեն Խաչատրյանի եւ Անդրանիկ Քոչարյանի ներկայացրած «Զինվորական ծառայության եւ զինծառայողի կարգավիճակի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին եւ «Պետական կենսաթոշակի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին նախագծերի փաթեթը, սակայն, նման հնարավորություն ընձեռում է մինչեւ փոխգնդապետի պաշտոն ունեցողներին՝ ՊՆ-ի կողմից սահմանված զորամասերում։
Նախագծի հեղինակ Արմեն Խաչատրյանին հարցրինք՝ ինչո՞ւ չեն նախատեսում նաեւ թոշակառու գնդապետների, գեներալների վերադարձ, որոնք իրենց փորձառությամբ կարգի կբերեն բանակը։ «Գեներալ գնդապետներն էլ կարող են վերադառնալ ծառայության, ուղղակի իրենք զբաղեցնելու են այն պաշտոնները, որոնց առավելագույն չափը փոխգնդապետի դասային աստիճանն է:
Մենք խնդիր ունենք դասակ-վաշտ-գումարտակ օղակներում սպաների համալրման, վերեւի օղակներում խնդիր չունենք, բայց եթե գեներալ գնդապետն ուզում է փոխգնդապետի հաստիք զբաղեցնել, ոչ մի խնդիր, կգնա, կզբաղեցնի, կպահի գեներալական թոշակն ու գնդապետի աշխատավարձ կստանա, գումարած՝ ստաժ կձեւավորի»։

Hraparak daily of Armenia writes as follows, in part: Yesterday, the parliament unanimously adopted the draft tabled by [the ruling majority] CC [(Civil Contract) Faction] MPs, which stipulates that ex-servicepersons receiving a pension can reenter contract military service while maintaining the right to receive a pension.
The package of drafts tabled by [MPs] Armen Khachatryan and Andranik Kocharyan on amendments to the Law on Military Service and the Status of Servicemen and on amendments to the Law on State Pension, however, provides such an opportunity [only] to those holding the position of up to lieutenant colonel—in the military units defined by the MoD.
We asked the author of the draft, Armen Khachatryan, why they don't also plan for the return of retired colonels, generals, who will bring order to the [Armenian] army with their experience. "Colonel generals can also return to the [military] service; they will simply fill the positions whose maximum size is the class rank of lieutenant colonel.
We have a task of replenishing officers at the platoon-company-battalion chains; we don't have a problem at the upper chains. But if a [retired] colonel general wants to fill the position of lieutenant colonel, no problem; he will go, he will fill [it], he will keep the general's pension and receive a colonel's salary, plus he will form a seniority."