Երեւանում Ռուսաստանի դեսպանատան դիմաց բողոքի ակցիա տեղի կունենա, որի մասնակիցները պահանջելու են ռուսական ընդդիմության առաջնորդների եւ ընդդիմադիր գործիչների անհապաղ ազատ արձակում, նրանց կողմից կազմակերպվող խաղաղ ցույցերի եւ երթերի թույլատրում:
Կազմակերպիչների տարածած հաղորդագրության մեջ, մասնավորապես, նշվում է.
«Ինչպես եւ ժողովրդավարացման ճանապարհին գտնվող, սակայն ավտորիտար ռեժիմներ ունեցող շատ երկրներում, այնպես էլ Ռուսաստանում վերջին ընտրությունները ցույց տվեցին, թե որքան անպաշտպան է մարդը նման պայմաններում եւ ինչ է պատահում նրա հետ, երբ փորձ է արվում կազմակերպել բողոքի ակցիաներ` կեղծված ընտրությունների եւ երկրում տեղի ունեցող անօրինականությունների դեմ:
Մենք` Հայաստանում նմանատիպ դրսեւորումների դեմ հանդես եկող քաղաքացիներս, մեր վրդովմունքն ենք հայտնում ժողովրդավարացման գործըթնացների ջատագովներին բանտերը նետելու քաղաքականության դեմ, անկախ նրանից, թե որտեղ է դա տեղի ունենում` Մոսկվայում, Կահիրեում, Մինսկում, թե Մոգադիշոյում:
Շաբաթ օրը` դեկտեմբերի 10-ին ժամը 12:00-ին ՌԴ դեսպանության դիմաց պահանջելու ենք ընդդիմության առաջնորդների եւ ընդդիմադիր հասարակական գործիչների անհապաղ ազատ արձակում, նրանց կողմից կազմակերպվող խաղաղ ցույցերի եւ երթերի թույլատրում, ինչպես նաեւ ազատ խոսքի դեմ սանձազերծված ապօրինի քաղաքականության դադարեցում:

Перед зданием посольства России в Ереване пройдет акция протеста. Участники акции, вступят с требованием немедленно освободить оппозиционных лидеров и деятелей, разрешение мирных демонстраций и шествий с их стороны. Акция начнется 10 декабря, в 12.00.
«Как и во многих демократизирующихся, но авторитарных странах, так и в России последние выборы показали, насколько беззащитен человек в данных условиях и что с ним происходит при попытках протеста против сфальсифицированных выборов и беззакония в стране.
Мы, граждане, выступающие против подобных проявлений в Армении, выражаем категорическое несогласие с политикой, при которой глашатаи демократизации подвергаются повальным арестам, независимо от того, где это происходит – в Москве, Каире, Минске или Могадишо», – говорится в заявлении участников завтрашней акции.