Viva-ն տեղեկացնում է, որ այսօր (նոյեմբերի 15-ին) ժամը 16.25-ին, ընկերության գլխամասային գրասենյակում՝ (Երևան, Արգիշտի 4/1) տեղի կունենա մամուլի համատեղ ասուլիս՝ Բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում համաշխարհային ներդրման համար 2023թ. ՀՀ պետական մրցանակը ստանալու նպատակով Հայաստան ժամանած՝ «Infosys» ընկերության հիմնադիր Նարայանա Մուրտիի մասնակցությամբ:
2014 թվականին, Մուրտին CNBC-ի 25 համաշխարհային բիզնես առաջնորդների ցանկում զբաղեցրել է 13-րդ տեղը։ «Fortune» ամսագիրը 2012 թվականին նրան ներառել է «Մեր ժամանակների 12 ձեռներեցները» ցուցակում։ 2008 թվականին Հնդկաստանի կողմից արժանացել է Պադմա Վիբհուշան քաղաքացիական մրցանակին, նույն թվականին Ֆրանսիայի կողմից՝ «Պատվո լեգիոնի շքանշանի ասպետ», իսկ 2007 թվականին՝ «Բրիտանական կայսրության շքանշանի կոմանդոր» տիտղոսներին։ 2005 թվականին «The Economist»-ը Մուրտիին ներառել է «10 ամենաակնածելի համաշխարհային բիզնես առաջնորդները» ցանկում։ 2015 թվականի մարտին, Մուրտին հայտնվել է «The Financial Times»-ի «Տեխնոլոգիական ոլորտի բիզնես առաջնորդների» թոփ 10-ում։

Viva сообщает, что сегодня (15-го ноября) в 16:25 в головном офисе Viva (Ереван, Аргишти 4/1) состоится совместная пресс-конференция в рамках визита в Армению основателя компании Infosys, лауреата ежегодной Государственной премии РА за всемирный вклад в сфере высоких технологии 2023 г. Нараяна Мурти,
В 2014 году Нараяна Мурти занял 13-е место в списке 25 мировых лидеров в сфере бизнеса по версии CNBC. В 2012 году журнал «Fortune» включил его в список 12 предпринимателей нашего времени. В 2008 году Индия вручила Нараяне Мурти гражданскую награду Падма вибхушан; в том же году Мурти получил Орден Почётного легиона Франции, а в 2007 году стал Командором Ордена Британской империи. В 2005 году журнал «The Economist» включил Мурти в список «10 самых уважаемых мировых бизнес-лидеров». В марте 2015 года Мурти был включен в десятку бизнес-лидеров в области технологий по версии «Financial Times».