Բայդենի թույլտվությունից հետո պատմության մեջ առաջին անգամ Ուկրաինայի ԶՈւ-ն ամերիկյան արտադրության ATACMS բալիստիկ հրթիռներով հարվածել է Ռուսաստանի տարածքում գտնվող ռազմական օբյեկտին։ Այս մասին, հղում կատարելով «Цензор.НЕТ» աղբյուրին, գրել է պարբերականի գլխավոր խմբագիր Յուրի Բուտուսովը։
«2024թ. նոյեմբերի 19-ի գիշերը Ուկրաինայի Զինված ուժերի ստորաբաժանումները պաշտպանության այլ ուժերի հետ միասին հարվածել են նյութատեխնիկական ապահովման 1 046 կենտրոնի զինանոցին ՌԴ Բրյանսկի մարզի Կարաչաեւ քաղաքի շրջանում»,- նշել է նա։

After US President Joe Biden's permission, for the first time in history, the Ukrainian Armed Forces on Tuesday struck a military facility in Russia with US-made ATACMS ballistic missiles. Censor.NET' s editor-in-chief Yurii Butusov writes about this, citing sources, the news agency reports.
Butusov reminds of the message of the General Staff of the Armed Forces of Ukraine: "On the night of 19 November 2024, units of the Armed Forces of Ukraine, in cooperation with other components of the Defence Forces, struck the arsenal of the 1046th Logistics Centre near the city of Karachev, Bryansk region, Russia.”