Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը Լիբանանի մայրաքաղաքի մերձակայքում հարվածներ են հասցրել շիական «Հըզբոլլահ» կազմակերպության ևս վեց թիրախներին։ Դրա մասին հայտնել են Իսրայելի բանակի մամուլի ծառայությունից։
Ըստ այդ հայտարարության՝ այս անգամ հարձակման են ենթարկվել ափամերձ շրջանում հրթիռների արձակման համար պատասխանատու «Հըզբոլլահ» ստորաբաժանման կողմից օգտագործվող ռազմական ենթակառուցվածքը, ինչպես նաև շիա աշխարհազորայինների հրամանատարական կենտրոնները։
Հարձակումների թիրախ են դարձել Բեյրութի արվարձան Դահիյան, որտեղ տեղակայված է «Հըզբոլլահ»-ը: Ընդհանուր առմամբ, մեկ շաբաթվա ընթացքում Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարձակվել են այնտեղ տեղակայված շիական կազմակերպության ավելի քան 30 տարբեր ռազմական օբյեկտների վրա։

The Israeli Air Force struck another six targets of the Shiite Hezbollah organization near Beirut, the capital of Lebanon, reports the press service of the Israel Defense Forces (IDF).
According to that statement, this time the military infrastructure used by the Hezbollah unit that launches rockets in the coastal region, as well as the command centers of the Shia militias, were attacked.
The attacks targeted the Beirut suburb of Dahiyeh, where Hezbollah is based. In total, the Israeli Air Force attacked more than 30 military facilities of this Shiite organization located there.