«Բարեկամ Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունում, մասնավորապես, հայահոծ Հալեպ քաղաքում տիրող իրավիճակը չափազանց մտահոգիչ է: Այս մասինն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Սիրիա բարեկամական խմբի ղեկավար, պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը:
«Երեկ և այսօր ստեղծված իրավիճակի մասին հեռախոսազրույց եմ ունեցել ՀՀ-ում  Սիրիայի Արաբական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Նորա Արիսյանի,  Բերիո Հայոց թեմի առաջնորդարանի հանրային կապերի պատասխանատու Վրեժ Յագուպյանի, Սիրիայի Հանրապետության խորհրդարանի պատգամավոր Մարիա Գաբրելյանի հետ:
Իմ և ՀՅԴ Հայաստանի կառույցի անունից զորակցություն եմ հայտնել բարեկամ Սիրիայի ժողովրդին և սիրիահայությանը, ովքեր այս ծանր օրերին դիմագրավում են ահաբեկչական ուժերի և կենտրոնների կողմից հրահրված հերթական ագրեսիան՝ վստահություն հայտնելով, որ Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունը կհաղթահարի այս մարտահրավերը»,- գրել է նա:

Ситуация, царящая в дружественной Сирийской Арабской республике, в частности, в Алеппо, вызывает крайнее беспокойство. Об этом на своей странице в соцсети Facebook написал руководитель парламентской группы дружбы Армения-Сирия,  депутат Ишхан Сагателян.
«Вчера и сегодня я провел телефонный разговор относительно сложившейся ситуации с Чрезвычайным и Полномочным послом Сирийской Арабской Республики в РА, госпожой Норой Арисян, ответственным по связям с общественностью Армянской епархии Берио Врежем Ягупяном, депутатом парламента Сирийской Республики Марией Габриелян.
От своего имени и от имени структуры АРФД в Армении я выразил  поддержку дружественному народу Сирии  и сирийским армянам, которые в эти тяжелые дни противостоят очередной агрессии террористических сил и центров, выразив уверенность, что Сирийская Арабская Республика преодолеет этот вызов», - написал он.