Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հայկ Կոստանյանն անդրադարձել է 18 վարորդների՝ աշխատանքի ազատմանը:
«Տեղեկացնում եմ, որ 18 վարորդների աշխատանքի ազատման հիմքը հետևյալն է՝
ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքի 113-րդ և 122-րդ հոդվածներ, որոնց համաձայն՝ գործատուն իրավունք ունի լուծելու աշխատանքային պայմանագիրը վստահությունը կորցրած աշխատողի հետ, եթե աշխատողը կատարել է այնպիսի արարք, որի հետևանքով գործատուն կրել է կամ կարող էր կրել նյութական վնաս։
Նշված հիմքով նախատեսված դեպքերում գործատուն իրավունք ունի աշխատանքային պայմանագիրը լուծելու՝ առանց աշխատողին ծանուցելու»,- գրել է Կոստանյանը:
Ավելի վաղ Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը տեղեկացրել էր, որ հասարակական տրանսպորտի վարորդների կողմից իրականացված գործադուլի հետևանքով 18 վարորդ ազատվել է աշխատանքից։
Երևանի քաղաքապետարանը անդրադարձել էր վարորդների գործադուլին՝ նշելով, որ գործողություններին գնահատական է տրվելու աշխատանքային օրենսդրության շրջանակներում:
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն էլ նշել էր, որ որևէ տեսակի շանտաժի չեն տրվելու, կոմպրոմիսի չեն գնալու:

Работодатель имеет право расторгнуть трудовой договор без уведомления работника. Об этом написал пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян, который коснулся темы увольгнения 18 водителей общественного транспорта.
«Причина увольнения 18 водителей следующая:
согласно статьям 113 и 122 Трудового кодекса, работодатель имеет право расторгнуть трудовой договор с работником, утратившим доверие, если тот совершил деяние, в результате которого последний понес материальный ущерб. В подобных случаях работодатель имеет право расторгнуть трудовой договор без уведомления работника».
Напомним, что ранее Костанян сообщил о том, что из-за сегодняшней забастовки водителей общественного транспорта 18 из них уволены.