ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Մինսկում սկսել է համատեղ աշխատանքը Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ։ Դիմավորման պաշտոնական արարողությունը տեղի է ունեցել Անկախության պալատում, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Մինսկում տեղաշարժվելու համար, ինչպես միշտ արտասահմանյան ուղևորությունների ժամանակ, Պուտինն օգտագործել է ներքին գործադիր մեքենա՝ «Աուրուս»:
Լուկաշենկոն Պուտինին դիմավորել է պալատի ներսում՝ մուտքից ոչ հեռու։ Առաջնորդները սեղմել են միմյանց ձեռքերը, գրկախառվել և քայլելիս կարճ խոսել:
Այնուհետև առաջնորդները համատեղ կանցկացնեն Միութենական պետության բարձրագույն պետական ​​խորհուրդը, որտեղ նրանք կքննարկեն երկու երկրների համար կարևոր տարբեր հարցեր՝ պաշտպանությունից մինչև կապի սակագներ։ Դեկտեմբերի 6-ին նախատեսվում է նաեւ համատեղ փաստաթղթերի ստորագրում։ Հիմնական ծրագրի ավարտին Պուտինն ու Լուկաշենկոն առանձին հանդիպում կունենան։

Президент России Владимир Путин начал совместную работу в Минске с белорусским коллегой Александром Лукашенко. Церемония официальной встречи прошла во Дворце независимости, передает ТАСС.
Для передвижения по Минску, как и всегда в зарубежных поездках, Путин использовал отечественный представительский автомобиль «Аурус».
Лукашенко встретил Путина внутри дворца, неподалеку от входа. Лидеры пожали друг другу руки, обнялись и коротко переговорили на ходу.
Далее лидеры вместе проведут Высший госсовет Союзного государства, где будут обсуждать разноплановые вопросы, важные для обеих стран, - от обороны до тарифов на связь. На 6 декабря также запланировано подписание совместных документов. По завершении основной программы Путин и Лукашенко проведут отдельную встречу.