Ոստիկանությունը պարզել է Բելգիայում Լյեժ քաղաքում տեղի ունեցած ահաբեկչության հեղինակներից մեկի ինքնությունը, ով դեպքի վայրում սպանվել է: Նա տեղի 32-ամյա բնակիչ Նորդին Ամրանին է: Ինչպես Բելգիայից հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը, այս մասին լրագրողներին հայտնել է Լյեժի դատախազության ներկայացուցիչը: Ամրանին ավելի վաղ դատապարտվել էր 5 տարվա ազատազրկման, ապօրինի զենք պահելու համար:
Ճշտված տվյալներով, հարձակվողները երկուսն են եղել: Նրանցից մեկը հենց տեղում պայթել է, իսկ մյուսին սպանել են ոստիկանները: Ոստիկանությունում չեն բացառում, որ նրանք հանցակիցներ են ունեցել եւ շարունակում է որոնումները: Ահաբեկիչները կրակել են Կալաշնիկով ինքնաձիգից:
Վերջին տվյալների համաձայն, մահացել է 4 մարդ, այդ թվում դեպքի վայրում պայթած ահաբեկիչը: Զոհերի թվում են փոքրիկ երեխա եւ 16-ամյա մի պատանի: Վիրավորվել է ավելի քան 60 մարդ, որոնցից 7-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է: Վիրավորներից մեկը 2 տարեկան երեխա է, ում կյանքին վտանգ է սպառնում:
Որոշ լրատվամիջոցներ տեղի ունեցածը կապում են 2 օր առաջ 4 պակիստանցիների դեմ դատարանի կայացրած վճռի հետ, որով նրանք մեղավոր են ճանաչվել արյան վրեժի հիմքով երկու մարդու սպանության մեջ:

Полиция установила личность одного из исполнителей теракта в Льеже, который был убит на месте преступления - это 32-летний житель Льежа Нордин Амрани.
Как сообщает корреспондент Новости-Армении-NEWS.am из Бельгии, об этом сообщил СМИ представитель городской прокуратуры Льежа. Он отметил, что ранее Амрани был приговорен судом к пяти годам тюрьмы за незаконное хранение оружия.
По уточненным данным, нападавших было двое, один подорвался на месте, а другой был убит полицией. Но полиция не исключает, что у них был сообщник, поэтому поиски продолжаются. Отмечается, что террористы стреляли из автоматов Калашникова.
По последним данным погибли 4 человека, включая подорвавшегося террориста. Среди погибших маленький ребенок и 16-летний парень. Ранения получили более 60-и человек. Причем 7 из них находятся в тяжелом состоянии. Среди раненых двухлетний ребенок, который находится сейчас между жизнью и смертью.
Некоторые СМИ связывают сегодняшний теракт с приговором, вынесенным судом Льежа в понедельник в отношении четырех пакистанцев, которых признали виновными в убийстве двух человек на почве кровной мести.