Ֆլորենցիայի կենտրոնում, այսօր` դեկտեմբերի 13-ին, իտալացին գնդակահարել է երկու սենագալցիների: Ոստիկանության փոխանցմամբ, մարդասպանը` 50-ամյա Ջանլուկա Կասսերին, նեոնացիստական կազմակերպության անդամ էր, հաղորդում է gazeta.ru-ն` վկայակոչելով Reuters-ը:
Կեսօրին Կեսսարին կայանել է իր մեքենան Դալմացիի հրապարակից ոչ հեռու եւ դուրս գալով մեքենայից, կրակ բացել ատրճանակից: Արդյունքում երկու սենեգալցի սեւամորթներ տեղում մահացել են, եւս մեկը ծանր վիրավորվել է:
Դրանից հետո, իտալացին նստել է իր մեքենան, գնացել քաղաքի մեկ այլ վայր ու կրկին կրակել սեւամորթների վրա, ապա` ինքնասպան եղել:

В центре Флоренции итальянец во вторник убил двух мигрантов из Сенегала. По сведениям полиции, убийца, 50-летний Джанлука Кассери, состоял в неонацистской организации. Об этом сообщает gazeta.ru, ссылаясь на Reuters.
В середине дня Кассери припарковал свою машину севернее площади Далмации, и, выйдя из машины, открыл стрельбу из пистолета. В результате два приезжих африканца из Сенегала скончались на месте, а еще один был тяжело ранен.
Затем мужчина сел в машину, уехал в другую часть города, где вновь стал стрелять по африканским уличным торговцам, ранив двоих. После этого он застрелился.