ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահի դիվանագիտական հարցերով խորհրդական Անվար Գարգաշի հետ:
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ԱՄԷ երկկողմ քաղաքական օրակարգի հարցեր՝ երկուստեք ընդգծելով հարաբերությունների դրական դինամիկան, արձանագրված արդյունքները, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղություններով համագործակցության ընդլայնման պատրաստակամությունը:
Առանձնանշվել են առևտրի, զբոսաշրջության, տեխնոլոգիական և ենթակառուցվածքների զարգացման ոլորտներում համագործակցության խորացման հարցում առկա լրացուցիչ հնարավորությունները:
Արարատ Միրզոյանը և Անվար Գարգաշը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային հարցերի շուրջ: ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղության հաստատման ուղղությամբ ՀՀ տեսլականը, այդ թվում՝ տարածաշրջանային հաղորդակցությունների բացման պարագայում ընձեռնվող հնարավորությունները:

Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел встречу с советником президента Объединенных Арабских Эмиратов по дипломатическим вопросам Анваром Гаргашем.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в МИД, собеседники обсудили вопросы двусторонней политической повестки Армения-ОАЭ, обоюдно подчеркнув положительную динамику отношений, достигнутые результаты, а также готовность к расширению сотрудничества по направлениям, представляющим взаимный интерес
Были выделены дополнительные возможности для углубления сотрудничества в сферах торговли, туризма, развития технологий и инфраструктур.
Глава внешнеполитического ведомства РА представил видение Армении относительно установления стабильности и мира на Южном Кавказе, в том числе возможности, предоставляемые в случае открытия региональных коммуникаций.