ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահի դիվանագիտական հարցերով խորհրդական Անվար Գարգաշի հետ:
ԱԳՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են ՀՀ-ԱՄԷ երկկողմ քաղաքական օրակարգի հարցեր՝ երկուստեք ընդգծելով հարաբերությունների դրական դինամիկան, արձանագրված արդյունքները, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ուղղություններով համագործակցության ընդլայնման պատրաստակամությունը:
Առանձնանշվել են առևտրի, զբոսաշրջության, տեխնոլոգիական և ենթակառուցվածքների զարգացման ոլորտներում համագործակցության խորացման հարցում առկա լրացուցիչ հնարավորությունները:
Արարատ Միրզոյանը և Անվար Գարգաշը մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային հարցերի շուրջ: ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղության հաստատման ուղղությամբ ՀՀ տեսլականը, այդ թվում՝ տարածաշրջանային հաղորդակցությունների բացման պարագայում ընձեռնվող հնարավորությունները:

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with Anwar Gargash, the diplomatic advisor to the president of the United Arab Emirates (UAE).
The interlocutors discussed matters on the Armenia-UAE bilateral political agenda, and emphasized the positive dynamics of relations, the achieved results, as well as the readiness to expand cooperation in domains of mutual, the foreign ministry of Armenia informs Armenian News-NEWS.am.
Additional opportunities for deepening cooperation in trade, tourism, technological and infrastructure development were highlighted, too.
Mirzoyan and Gargash exchanged views on regional issues as well. In this connection, the FM presented Armenia's vision for establishing stability and peace in the South Caucasus, including the opportunities to be provided by the opening of regional communications.