«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունից հեռացված, այժմ անկախ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարց այս պահին չի քննարկվում։ Այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել են Գլխավոր դատախազությունից:
Նշենք, որ Հովիկ Աղազարյանի պաշտպան փաստաբան Հակոբ Ճարոյանը լրատվամիջոցնեին ասել է, որ հավանաբար հունվար 20-ին գլխավոր դատախազը կգնա Ազգային ժողով՝ պատգամավորին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցով, դրանից հետո կկալանավորեն կամ տնային կալանքի կենթարկեն։
Հիշեցնենք, որ Հակակոռուպցիոն կոմիտեն, դատախազությունից ստացված հաղորդման հիման վրա, Հովիկ Աղազարյանի վերաբերյալ նախաձեռնել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 427-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով (Պետական գաղտնիք պարունակող տեղեկություն հրապարակելն այն անձի կողմից, որը դրա հետ ծանոթանալու իրավունք ուներ, եթե բացակայում են սույն օրենսգրքի 418-րդ հոդվածով (պետական դավաճանությունը) նախատեսված հանցանքի հատկանիշները )։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության  վարչության որոշմամբ Հովիկ Աղազարյանը հեռացվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից՝ պետական և  կուսակցական նշանակության կոնֆիդենցիալ տեղեկատվության արտահոսքերի, ինչպես նաև հանրության բարոյական նորմերի կոպիտ խախտումների պատճառով։ Դրանից հետո Աղազարյանը հայտարարել էր ՔՊ խմբակցությունից դուրս գալու մասին։

Вопрос о лишении неприкосновенности исключенного из фракции «Гражданский договор», ныне независимого депутата Овика Агазаряна на данный момент не обсуждается. Об этом СМИ сообщили из Генеральной прокуратуры.
Отметим, что адвокат защитника Овика Агазаряна Акоп Чатоян заявил СМИ, что, вероятно, 20 января Генеральный прокурор отправится в Национальное собрание по вопросу лишения депутата неприкосновенности, после чего его арестуют или подвергнут домашнему аресту.
Напомним, что Антикоррупционный комитет на основании сообщения, полученного из прокуратуры, возбудил производство по делу Овика Агазаряна по признакам части 1 статьи 427 Уголовного кодекса РА (разглашение информации, содержащей государственную тайну, лицом, которое имело право ознакомиться с ней, если отсутствуют признаки преступления, предусмотренного статьей 418 настоящего кодекса (Государственная измена).
Решением правления партии «Гражданский договор» Овик Агазарян был исключен из партии из-за утечки конфиденциальной информации государственного и партийного значения, а также грубых нарушений моральных норм общества. После этого Агазарян объявил о выходе из фракции «ГД».