Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կատարի Պետության Էմիր Շեյխ Թամիմ Բին Համադ Ալ Թանիին՝ Ազգային տոնի առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Կատարի ժողովրդին Կատարի Պետության Ազգային տոնի կապակցությամբ:
Մեծապես կարևորում ենք Ձեր կողմից ցուցաբերված հետաքրքրությունը Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ներկայացրած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախաձեռնության նկատմամբ: Լիահույս ենք, որ Կատարի Պետության գործուն մասնակցությունը ոչ միայն կնպաստի այդ ծրագրի հաջող իրագործմանը, այլ նաև լուրջ խթան կհանդիսանա Հայաստան-Կատար երկկողմ օրակարգի ընդլայնման և զարգացման համար:
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ վերահաստատել Հայաստան այցելելու իմ հրավերը՝ վստահություն հայտնելով, որ Ձեր այցը Հայաստան պատմական հնարավորություն կընձեռի երկկողմ հարաբերությունները նոր մակարդակի բարձրացնելու համար:
Այս ուրախալի առիթով մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Կատարի բարեկամ ժողովրդին՝ կայունություն և բարեկեցություն»:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание эмиру Государства Катар шейху Тамиму Бин Хамаду Аль Тани по случаю Национального праздника.
«Сердечно поздравляю Вас и народ Катара с Национальным праздником Государства Катар.
Придаем большое значение оказанному с Вашей стороны интересу к представленной правительством Республики Армения инициативе «Перекресток мира». Надеемся, что активное участие Государства Катар не только будет способствовать успешной реализации этого проекта, но и станет серьезным стимулом для расширения и развития двусторонней повестки Армения-Катар.
Пользуясь случаем, хочу подтвердить приглашение посетить Армению, выразив уверенность, что Ваш визит предоставит историческую возможность поднять двусторонние отношения на новый уровень.
Желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Катара – стабильности и процветания».