Տիգրան Ավինյանը ՔՊ-ին համահունչ ստերի շարան ասեց, իրենք մոնտաժի արքաներն են: Այս մասին, այսօր՝ դեկտեմբերի 18-ին, Factor.am-ի ուղիղ եթերում Երևանի գործող քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի հետ բանավեճի ժամանակ նշեց Երեւանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանը՝ անդրադառնալով Ավինյանի հայտարարությանը, թե 2018-ին քաղաքապետ ընտրված Հայկ Մարությանն ասել է, որ օբյեկտիվ չէ, որ ամեն բան թանկացել է, իսկ տրանսպորտը՝ ոչ:
Մարությանը ձայնագրություն միացրեց, որ ինքն այդ օրը ասել է, որ պետք է սուբսիդավորել տրանսպորտը, իսկ թանկացում կարող է լինել միայն հանրաքվեի միջոցով:
«Ես ասել եմ, որ ինքնարժեքը թանկանալու է, բնականաբար, քանի որ տրանսպորտը լավանալու է: Բայց մենք պետք է հանրաքվեի միջոցով հարցնենք մարդկանց՝ պետք է թանկանա, թե ոչ: Հետո, ես որպես քաղաքապետ հասկացա, որ հանրաքվեի կարիք էլ չկա, հանգիստ կարելի է տրանսպորտը չթանկացնել»,-ասաց նա:
Ավինյան արձագանքեց. Այսինքն դուք հասկացաք, որ 24 մլրդ-անոց բյուջեով դուք կարողանալու եք տրանսպորտն այնքան սուբսսիդավորել, որ գինը չփոխվի՞:

Тигран Авинян перечислил цепочку вранья, созвучно «ГД», они - короли монтажа. Об этом заявил во время дебатов с действующим мэром Еревана Тиграном Авиняном в прямом эфире Factor.am 18 декабря экс-градоначальник Айк Марутян, касаясь заявления Авиняна о том, что Марутян, избранный мэром в 2018 году, заявил, что все подорожало, а транспорт - нет, что просто необъективно.
Марутян включил запись, в которой слышно его заявление о том, что транспорт должен субсидироваться, а повышение цен может иметь место лишь посредством референдума. «Я сказал, что вырастет себестоимость, потому что транспорт улучшится. Но мы должны посредством референдума спросить у людей, должно быть подорожание или нет? Потом, будучи мэром, я понял, что референдум и не нужен, тарифы на проезд в общественном транспорте можно не повышать», - заявил он.
В ответ Авинян сказал: «То есть вы поняли, что при бюджете в 24 миллиарда вы сможете субсидировать транспорт настолько, что цена не изменится? Г-н Марутян наврал людям, заявив, что проезд на транспорте становится 300 драмов».