Կառավարությունն իր այսօրվա՝ դեկտեմբերի 19-ի նիստում հավանություն տվեց «Հայաստանի և Հունգարիայի կառավարությունների միջև տնտեսական համագործակցության մասին» համաձայնագրին:
Հիմնավորման մեջ նշվում է, որ այս համաձայնագիրը հնարավորություն է ընձեռում իրավահավասարության և փոխշահավետության հիման վրա երկու երկրների միջև զարգացնել և խորացնել երկարատև տնտեսական հարաբերություններ այնպիսի բնագավառներում, ինչպիսիք են առևտուրը, դեղագործական արդյունաբերությունը, զբոսաշրջությունը, էներգետիկան, տրանսպորտ և նյութատեխնիկական ապահովում, գյուղատնտեսություն և անտառատնտեսություն, հետազոտություն և նորարարություն, շրջակա միջավայրի պաշտպանություն և ջրային ռեսուրսների կառավարում և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող համագործակցության այլ ոլորտներ։
Համաձայնագրով նախատեսվում է փոխշահավետ համագործակցության զարգացումն ու դիվերսիֆիկացումը փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող տնտեսական բոլոր ոլորտներում:
Համաձայնագրով նախատեսվում է նաև Հայաստանի Հանրապետության և Հունգարիայի միջև համատեղ տնտեսական միջկառավարական հանձնաժողովի  ստեղծումը՝  երկկողմ առևտրատնտեսական համագործակցությունը համակարգելու և խթանելու նպատակով:

The government of Armenia approved, in its Cabinet meeting Thursday, the agreement with the government of Hungary on economic cooperation.
The respective rationale states that this agreement provides an opportunity to develop and deepen long-term economic relations between the two countries on the basis of equality and mutual benefit—and in numerous domains of cooperation of mutual interest.
Also, the agreement envisages the development and diversification of mutually beneficial cooperation in all economic sectors of mutual interest.
The agreement envisages as well the setting up of a joint economic intergovernmental commission in order to coordinate and promote bilateral trade and economic cooperation between Armenia and Hungary.