Արարատի պետական քոլեջի թիմը Սանկտ Պետերբուրգում կայացած մասնագիտական հմտությունների միջազգային առաջնության եզրափակիչ փուլում նվաճել է բրոնզե մեդալ՝ գրավելով 3-րդ տեղը:
Մրցույթին մասնակցել են տարբեր երկրների 1000-ից ավելի ուսանողներ՝ 55 հմտություններով։ Արարատի պետական քոլեջը ներկայացել է «Հաշվողական տեխնիկայի և ավտոմատացված համակարգերի ծրագրային պահովում» և «Նախադպրոցական կրթություն» մասնագիտություններով։
ԿԳՄՍՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ մրցույթի մեկնարկը տրվել է մասնակից մասնագետների վերապատրաստմամբ և թեստավորմամբ, որի արդյունքները որոշիչ են եղել հաղթանակի համար։ Մրցութային երեք օրերը բաղկացած են եղել տեսական և գործնական փուլերից։ Քոլեջի մասնակիցներն այդ ընթացքում ցուցաբերել են իրենց մասնագիտական հմտություններն ու կարողությունները՝ հաղթահարելով տրված առաջադրանքները։ Մրցույթի արդյունքում Արարատի պետական քոլեջի թիմը գրավել է 3-րդ պատվավոր տեղը «Նախադպրոցական կրթություն» մասնագիտությունից։

Команда Араратского государственного колледжа завоевала бронзовую медаль, заняв 3-е место на заключительном этапе Международного чемпионата по профессиональному мастерству, прошедшего в Санкт-Петербурге.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства  образования, науки, культуры и спорта республики, в турнире приняли участие свыше 1000 студентов из разных стран. Команда Араратского государственного колледжа представила специальности «Программное обеспечение вычислительной техники и автоматизированных систем» и «Дошкольное образование». Она заняла третье место по специальности «Дошкольное образование».