2025 թվականին Էլեկտրաէներգիայի սակագները սպառողների համար կմնան անփոփոխ։ Այս մասին հայտնել են ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովից։
Այսօրվա նիստում  ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը հաստատել է էլեկտրական էներգիայի սակագները: Սակագների վրա ազդեցություն ունեցող բոլոր դրական և բացասական գործոնների վերլուծության արդյունքում «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի կողմից սպառողներին վաճառվող էլեկտրական էներգիայի սակագների վերանայման անհրաժեշտություն չի առաջացել, և  գործող սակագները սպառողների համար կմնան անփոփոխ։
Հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ սկսված էլեկտրաէներգետիկական համակարգի ընկերությունների սակագների վերանայման արդյունքում սահմանվեցին նաև 2025 թվականի փետրվարի 1-ից գործող էլեկտրաէներգետիկական համակարգի խոշոր արտադրող կայանների, ծառայություններ մատուցող ընկերությունների և շուկայի մրցակցային հատված դուրս չեկած բաժանորդների նոր սակագները։

In 2025, electricity tariffs for Armenia’s consumers will remain unchanged, informed the Public Services Regulatory Commission (PSRC) of the country.
At Monday's meeting, the PSRC approved the electricity tariffs of Armenia. As a result of the analysis of all the factors affecting these tariffs, it was found that there was no need to review the tariffs of electricity being sold to the consumers of Armenia, and therefore the existing tariffs will remain unchanged for the consumers.
And as a result of the revision of the tariffs of the electricity system companies initiated by the PSRC, the new tariffs of the large generating stations of the electricity system, service providers, and customers who have not entered the competitive sector of the market were defined as of February 1, 2025.