Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Նիկոլայ Ծատուրյանի ծննդյան 80-ամյա հոբելյանի առիթով:
Հարգելի՛ պարոն Ծատուրյան,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ պատկառելի հոբելյանի առիթով: Ձեր ստեղծագործական ճանապարհը կյանքի և գործի համադրման լավագույն դրսևորումներից է, տարիներ շարունակ Դուք բացառիկ նվիրումով ծառայում եք թատերարվեստին:
Գնահատանքի խոսքերը, որ ուղղում ենք Ձեզ, կոչված են ոչ միայն կարևորելու Ձեր դերն ու վաստակը Հայաստանի մշակութային կյանքում, այլև արժևորելու Ձեր վաստակը հայ թատրոնի նոր սերունդ կրթելու և ձևավորելու հարցում:
Դուք ոչ միայն վարպետ բեմադրիչ եք, այլև նվիրյալ մանկավարժ, որն իր հարուստ փորձն ու գիտելիքն է փոխանցում սերունդներին՝ ձևավորելով թատերարվեստին ու կինոարվեստին բնորոշ յուրահատուկ ճաշակ, իսկ ստեղծած թատերական կտավները՝ «Ծիրանի ծառ», «Ձեր կյանքի ժամերը», «Եվ երկինքեն երեք աթոռ ինկավ», իրավամբ, հարստացրել են մեր թատերական մշակույթը:
Հարգելի պարոն Ծատուրյան, ևս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան տարեդարձի առիթով՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բեմական երկարակեցություն և ստեղծագործական անսպառ եռանդ:

Поздравительное послание премьер-министра Никола Пашиняна по случаю 80-летия Народного артиста Республики Армения Николая Цатуряна.
«Уважаемый господин Цатурян,
От всего сердца поздравляю Вас с юбилеем. Ваш творческий путь – одно из лучших проявлений синтеза жизни и творчества, Вы на протяжении многих лет с исключительной самоотдачей служите театральному искусству.
Слова признательности, которые мы адресуем Вам, призваны не только подчеркнуть Вашу роль и заслуги в культурной жизни Армении, но и оценить Ваши заслуги в воспитании и формировании нового поколения армянского театра.
Вы являетесь не только мастером-режиссером, но и самоотверженным педагогом, который передает свой богатый опыт и знания поколениям, формируя неповторимый вкус в сферах театра и кино, а созданные Вами театральные полотна – «Абрикосовое дерево», «Часы вашей жизни», «И с неба упало три стула», действительно обогатили нашу театральную культуру.
Уважаемый господин Цатурян, еще раз поздравляю Вас с днем рождения, желаю Вам крепкого здоровья, сценического долголетия и бесконечной творческой энергии», - говорится в поздравлении.