Իրանի բանակը հայտարարել է, որ իր զորքերը ստացել են խելացի գործառույթներով հագեցած 1000 ժամանակակից անօդաչու թռչող սարքեր, հայտնում է Mehr-ը։
Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը կկարողանա օգտագործել տեղական արտադրության 1000 ամենաառաջադեմ անօդաչու թռչող սարքերը, ասվում է երկրի բանակի հայտարարության մեջ՝ կապված Իրանում անցկացվող Payambar-e-Azam (Մեծ Մարգարե) 19 զորավարժությունների հետ:
«Իրանի զինվորականները միշտ ձգտել են ավելի շատ կարողություններ ձեռք բերել ցանկացած սպառնալիքի դեմ պայքարելու համար»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
Բանակը և Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսը անցկացրել են «Փայամբար-է-Ազամ 19» կոչվող համատեղ զորավարժություն, որը ամենամյա «Սիլա» զորավարժությունների մաս է կազմում։
Զորավարժությունների նպատակն է բարձրացնել մարտունակությունը և բարելավել հնարավոր սպառնալիքները բացահայտելու և հակազդելու կարողությունը, գրում են իրանական լրատվամիջոցները։

Армия Ирана сообщила, что ее войска получили 1000 современных беспилотных летательных аппаратов, оснащенных интеллектуальными функциями, передает Mehr.
Исламская Республика Иран сможет использовать 1000 самых современных беспилотников отечественного производства, говорится в заявлении армии страны, опубликованном в четверг, в связи с проводимыми в Иране военными учениями «Пайамбар-и-Азам (Великий пророк) 19».
«Иранская армия всегда стремилась получить больше возможностей для противодействия любым угрозам», - говорится в заявлении.
Армия и КСИР провели совместные военные учения под названием «Пайамбар-и-Азам 19», которые являются частью ежегодных учений «Сила».
Цель учений - повысить боевую мощь и улучшить способность выявлять потенциальные угрозы и противостоять им, пишет иранское СМИ.