Հունվարի 9-ին Shamshyan.com-ը ֆոտոռեպորտաժ, տեսանյութ էր հրապարակվել Կոտայքի մարզում ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության հատուկ ջոկատայինների կողմից իրականացված հատուկ օպերացիայի՝ «զախվատ»-ի մասին:
Նշվել էր, որ քրեական ոստիկանները բերման էին ենթարկել Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, «Հոկտեմբերյանցի Նովո» մականվամբ Նահապետ Գևորգյանի որդուն ու ևս մի քանի հոգու:
Երեկ կեսգիշերն անց նշված անձինք քրեական ոստիկանությունից ազատ են արձակվել:
Կայքի տեղեկություններով՝ իրավապահները ստացել են նաև օպերատիվ տեղեկություններ, որ բերման ենթարկվածներից Արտակ Գևորգյանը տեղեկացված է եղել, որ իրեն պետք է բերման ենթարկեն, սակայն չի հասցրել փոխել ավտոմեքենան և քրեական գլխավոր վարչության ծառայողները նրան ու նրա հետ եղած անձանց բերման են ենթարկել:
Կան կասկածներ, որ նրան այդ մասին տեղեկությունը հայտնել է ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության «Զվարթնոց» օդանավակայանի բաժնի պետ Սերգեյ Մանուկյանը, ով իր շրջապատում ու ոստիկանության համակարգում ավելի շատ հայտնի է «Լիմուզին» մականվամբ:
Ի դեպ, իրավապահ համակարգում նաև օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացվել, որ ամիսներ առաջ Հայաստանում աղմկահարույց քրեական գործի շրջանակում ոստիկանների կողմից որոնվող քաղաքացին «Զվարթնոց»-ից կարողացել է առանց խոչընդոտի մեկնել Հայաստանից՝ նաև Ս. Մանուկյանի շնորհիվ:

Сайт Shamshyan.com 9 января опубликовал фоторепортаж и видео о спецоперации «Захват», проведенной спецподразделениями Главного управления криминальной полиции МВД РА в Котайкской области.
Отмечается, что сотрудники криминальной полиции задержали сына бывшего депутата Национального собрания Наапета Геворкяна по прозвищу «Октемберянци Ново» и еще нескольких человек.
Вышеуказанные лица были отпущены из уголовной полиции вчера после полуночи.
По данным сайта, сотрудники правоохранительных органов также получили оперативную информацию о том, что одному из задержанных — Артаку Геворкяну — сообщили о задержании, но он не успел сменить машину, и его вместе с остальными задержали сотрудники Главного управления уголовного розыска.
Есть подозрения, что об этом ему сообщил начальник линейного отдела полиции аэропорта «Звартноц» Сергей Манукян, который в своем окружении и в системе полиции более известен по прозвищу «лимузин».
Кстати, в правоохранительную систему также поступила оперативная информация о том, что гражданин, разыскиваемый полицией в рамках громкого уголовного дела в Армении несколько месяцев назад, смог беспрепятственно покинуть Армению благодаря Манукяну.