Լոս Անջելեսի շրջանում քամու հարուցած բազմաթիվ հրդեհների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 16-ի, ասվում է շրջանի բժշկական փորձաքննության վարչության նոր զեկույցում, հայտնում է NBC News-ը:
Ըստ վարչության տվյալների, զոհվածներից 11-ը կապված են Իթոնում, Փասադենայի Անջելեսի ազգային անտառի նախալեռներում, Ալթադենայում  և դրանց մերձակայքում բռնկված հրդեհների հետ: Մնացած հինգը զոհվել էն Փասիֆիք-Փալիսեյդսի հրդեհի հետևանքով:
Պարզվել է ութ զոհի ինքնությունը, մեկ զոհի անունը չի հաղորդվում՝ մինչև հարազատներին ծանուցելը։
Զոհերի թիվը կապված է այն դեպքերի հետ, որոնք արձանագրվել են իրավապահ մարմինների կողմից, որոնց հանձնարարված է հետաքննել հրդեհների հետևանքով մահվան դեպքերը, ասվում է վարչության հայտարարության մեջ:

Число погибших в результате многочисленных пожаров, вызванных ветром, в округе Лос-Анджелес возросло до 16 человек, согласно новому отчету Департамента судмедэкспертизы округа, передает NBC News.
Согласно данным департамента, одиннадцать из погибших связаны с пожаром в Итоне, в предгорьях Национального заповедника Анджелес в Пасадене и Алтадене, а также вблизи них. Остальные пять  погибших  связаны с пожаром  в Пасифик-Палисейдс.
Восемь жертв были опознаны, имя одной жертвы не разглашается до уведомления близких.
Число погибших связано со случаями, о которых сообщили правоохранительные органы, которым поручено расследовать случаи со смертельным исходом, связанные с пожарами, говорится в заявлении департамента.
Департамент отметил, что он не может подтвердить наличие человеческих останков, пока не обработает их на своем объекте.