Հունվարի 11-12-ը ՆԳՆ ՓԾ Կոտայքի, Գեղարքունիքի, Լոռու և Արագածոտնի մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններ ահազանգեր են ստացվել արգելափակված ավտոմեքենաների վերաբերյալ: Հայտնում են ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից:
Մասնավորապես՝ Մարտունի, Ծաղկաձոր, Աշտարակ քաղաքներում, Հարթավան, Լեռնանցք, Կարճաղբյուր, Մեղրաձոր գյուղերում և Մեծ Մասրիկ-Կուտական ավտոճանապարհին։ Դեպքի վայր ժամանած փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 8 ավտոմեքենա և 18 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն։
Փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 8 ավտոմեքենա և 18 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն

Спасатели вызволили из снежного плена 8 автомобилей и оказали соответствующую  помощь 18 граждан, сообщили в спасательной службе МВД Армении.
Согласно сообщению, 11-12 января в центры кризисного управления Котайкской, Гегаркуникской, Лорийской и Арагацотнской областей поступили сигналы об автомобилях, оказавшихся в снежном плену.
В частности, подобная ситуация была зафиксирована в городах Мартуни, Цахкадзор, Аштарак, селах Артаван, Лернанцк, Карчахпюр, Мехрадзор и на автодороге Мец Масрик-Кутакан.
Прибывшие на места происшествий спасатели  вызволили из снежного плена 8 автомобилей и оказали соответствующую  помощь 18 граждан.