Օրենք հանելուց առաջ հաշվի չեն առնում, թե ինչի մասին է խոսքը, ընդհանրապես տեղյակ չեն ոլորտից: Այս մասին այսօր՝ հունվարի 13-ին, կառավարության դիմաց ոսկու շուկայի աշխատակիցների բողոքի ակցիայի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում նշեց առեւտրականներից մի կին:
Նշենք, որ Նրանք բողոքում են, որ հունվարի 1-ից իրենց կողմից վճարման ենթակա հարկը 5 տոկոսից դարձել է 10 տոկոս, սակայն փաստաթղթաշրջանառություն ցույց տալու դեպքում հարկը 1,5 տոկոսից նվազում է 1 տոկոսի:
«Ասենք, ապրանք ենք առնում լոմի տակ, կամ ասենք, ուզում եմ ապրանքը լոմ դարձնեմ, ի՞նչ անեմ, այդ ձեռքբերման թուղթը որտեղից տանեմ, ցույց տամ իրեն, որ ես լոմում եմ այդ ապրանքը:
Պետք է ընդհանրապես ուսումնասիրվի կոնկրետ ոսկու առեւտրի ոլորտը: Մարդը եթե շոր է բերում արտերկրից, հստակ է, որ այդ շորն արժե 5000 դրամ, բայց ոսկին ես առնում եմ այսօր, օրինակի համար, 53 դոլարով, վաղը դառնում է 45 դոլար: Ի՞նչ անեմ, ես այդ որտեղից իրեն ցույց տամ այդ տարբերությունը:
Ընդհանրապես մենք բոլոր խնդիրներից պետք է խոսենք, օրինակ, տրանսպորտի թղթերը չորս օրում դառնում է թթված մայոնեզ, ինչի՞ համար: Ազգը պետք է ոտքի կանգնի՝ բոլոր խնդիրները լուծելու համար։
Մենք պահանջում ենք, որ մեզ հարցնելով իրենք որոշեն ինչ փոփոխություններ անեն օրենքներում,  ոչ թե առանց մեզ հարցնելու: Եթե մեզ չլսեն, չենք աշխատելու, ազգին հանելու ենք ոտքի մեր սխալն ուղղելու համար»,-ասաց նա:

Они принимают законы, но при этом не в курсе того, о чем речь, они, вообще, не разбираются в данной сфере. Об этом заявила в беседе с журналистами 13 января работница Рынка золота, которая с коллегами приняла участие в акции протеста у здания правительства Армении.
Отметим, что работники Рынка золота протестуют против увеличения вдвое выплачиваемого ими налога - с 5 до 10%. При этом им сказали, что в случае наличия документооборота установленный в 1,5% налог спустится до 1%.
«Допустим, мы покупаем товар в виде лома, и что делать? Где мне взять документ о приобретении? Конкретно сектор торговли золотом следует изучить в целом. Если человек привозит одежду из-за границы, то понятно, что она стоит 5000 драмов, но когда покупаешь золото, например, сегодня за 53 доллара, завтра цена может быть на уровне 45 долларов. Как я покажу эту разницу? Надо в целом поговорить обо всех проблемах. Нация должна встать на ноги, чтобы решить все вопросы», - заявила женщина, добавив, что при внесении изменений в законы надо учитывать и их мнение.