ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանն ընդունել է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Կլաուդիա Բուշի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՏԿԵ նախարարությունից:
Նախարարը ողջունել է հյուրերին և ընդգծել գերմանական կողմի հետ ունեցած համագործակցության կարևորությունը։
Խուդաթյանն առանձնացրել է Հայաստանում համատեղ իրականացվող մի շարք հաջող ծրագրեր, որոնց թվում է համայնքներում Քաղաքացիների սպասարկման գրասենյակների հիմնումը, որտեղ քաղաքացիները «մեկ պատուհան» սկզբունքով կարողանում են օգտվել մի շարք ծառայություններից։
Նախարարը կարևորել է նաև միջտարածաշրջանային համագործակցությունը, ընդգծել, որ Հայաստանի և Գերմանիայի միջև միջտարածաշրջանային համագործակցությունը բավական ընդգրկուն է։
Ակտիվ ընթացքի մեջ է Հայաստանի և Գերմանիայի մի շարք մարզերի ու քաղաքների միջև համագործակցությունը։ Հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվել նաև էներգետիկ և ջրային ոլորտներում համագործակցության վերաբերյալ հարցերին, աշխատանքային այլ հարցերի ևս։

Министр территориального управления и инфраструктур Армении Давид Худатян принял делегацию во главе с послом Германии в Армении Клаудией Буш.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства  территориального управления и инфраструктур республики, в ходе встречи Худатян упомянул о важности имеющегося сотрудничества с немецкой стороной. Он выделил также ряд успешных программ, совместно реализуемых в Армении.
Министр также подчеркнул важность межрегионального сотрудничества, подчеркнув, что межрегиональное взаимодействие между Арменией и Германией носит достаточно всеобъемлющий характер. Активно развивается сотрудничество между рядом областей и городов Армении и Германии.
В ходе встречи стороны рассмотрели также вопросы сотрудничества в энергетической и водной сферах, а также другие рабочие вопросы.