Ռուսաստան ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի այց նախատեսվում է։ Այն պլանավորվել է ավելի քան 2 ամիս առաջ: Այս մասին NEWS.am–ին հայտնեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը։
Ավելի վաղ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել էր, որ Արարատ Միրզոյանը հրավիրվել է Ռուսաստան, և նրա այցը կարող է տեղի ունենալ մոտ ապագայում։
«Մեր երկխոսությունը Հայաստանի հետ շարունակվում է։ Արարատ Միրզոյանը հրավիրվել է Ռուսաստանի Դաշնություն։ Նա ընդունել է հրավերը, մենք սպասում ենք նրան։ Հուսով եմ՝ այցը շուտով կկայանա», - ընդգծել էր Լավրովը։

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan's visit to Russia is planned. Armenian Foreign Ministry spokesperson Ani Badalyan told NEWS.am that it was planned more than 2 months ago.
Earlier, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said that Ararat Mirzoyan has been invited to Russia, and his visit may take place in the near future.
“Our dialog with Armenia continues. Ararat Mirzoyan has been invited to the Russian Federation. He accepted the invitation, we are waiting for him. I hope the visit will take place in the near future,” Lavrov emphasized.