ԱՄՆ պաշտպանության նախարար Լեոն Պանետան այցով ժամանել է Թուրքիա:
Ինչպես հայտնում է TRT Russian-ը, այցի շրջանակներում արդեն կայացել են նրա հանդիպումները Թուրքիայի նախագահ Աբդուլլահ Գյուլի եւ պաշտպանության նախարար Իսմեթ Յըլմազի հետ:
Թուրքիայի նախագահի հետ հանդիպմանը Պանետտան մասնավորապես ասել է. «ԱՄՆ-ը եւ Թուրքիան մեկ ընտանիքի անդամներ են: Մեր համագործակցությունը ահաբեկչության դեմ պայքարում շարունակվում է: Մենք բավարարված ենք Թուրքիայի հետ շփումներից»: Զրուցակիցները քննարկել են համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր:
Նշենք, որ Պանետտան Թուրքիա է ժամանել Իրաքից, որտեղ մասնակցում էր այդ երկրից ամերիկյան զորքերի դուրսբերման հանդիսավոր արարողությանը:

Министр обороны США Леон Панетта прибыл с визитом в Турцию.
Как передает TRT Russian, в рамках визита уже состоялись встречи Леона Панетта с президентом Турции Абдуллой Гюлем и главой оборонного ведомства Турции Исметом Йылмазом.
На встрече с турецким президентом Панетта, в частности, сказал: «США и Турция являются членами одной семьи. Наше сотрудничество в борьбе против терроризма продолжится. Мы удовлетворены сотрудничеством с Турцией».
Собеседники обсудили ряд вопросов, представляющих взаимный интерес.
Отметим, что Панетта прибыл в Турцию из Ирака, где принял участие в торжественной церемонии вблизи Багдада, посвященной уходу американских военных из Ирака и формальному завершению почти девятилетней войны в этой стране.