Թող «Բարգավաճ Հայաստանն» էլ գնահատի Հայ ազգային կոնգրեսի  անկեղծությունը: Այս մասին այսօր` դեկտեմբերի 17-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց ՀՅ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանը:
Մեկնաբանելով ՀԱԿ առաջնորդ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի հայտարարությունը` ԲՀԿ-ի հետ հնարավոր համագործակցության մասին, Հովհաննիսյանը նշեց, որ մի քանի ամիս առաջ ՀԱԿ-ը մեղադրում էր ԲՀԿ-ին օլիգարխիկ համակարգի մաս լինելու մեջ: «Հիմա ՀԱԿ-ը նրանց համագործակցության առաջարկ է անում: Չեմ կարծում, որ նման առաջարկի անկեղծությունը պետք է ես գնահատեմ. թող դա անի ԲՀԿ-ն»,-հայտարարեց Վահան Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 25-ի հանրահավաքի ժամանակ Լ. Տեր-Պետրոսյանը նշել է, որ եթե «Բարգավաճ Հայաստանը» պայքարի արդար ընտրությունների համար, նրանց հետ հնարավոր է դիտարկել համագործակցության տարբերակներ: Նա շեշտել է, որ ասվածն իր անձնական կարծիքն է եւ չի արվում ողջ Հայ ազգային կոնգրեսի անունից: Առավել եւս դա համագործակցության առաջարկ չէ եւ կարող է ընդունվել միայն որպես քաղաքական վերլուծություն:

Пусть «Процветающая Армения» оценит искренность Армянского национального конгресса. Об этом заявил журналистам 17 декабря депутат Национального Собрания Армении, руководитель парламентской фракции АРФ «Дашнакцутюн» Ваан Ованнисян.
Комментируя заявление лидера оппозиционного Армянского национального конгресса Левона Тер-Петросяна о возможности сотрудничества с «Процветающей Арменией», Ованнисян отметил, что несколько месяцев назад тот же АНК обвинял «ПА» в причастности к олигархической системе. «Теперь же АНК делает им предложение о сотрудничестве. Не думаю, что искренность такого предложения могу оценивать я – пусть это сделает «Процветающая Армения», – заявил В. Ованнисян.
Напомним, на последнем митинге оппозиции 25 ноября лидер АНК, экс-президент Армении Левон Тер-Петросян заявил о том, что АНК может пойти на сотрудничество с «Процветающей Арменией» - однако не в качестве самоцели, а только в случае, если «ПА» выступит за необходимость справедливых выборов. Однако возможность эту Л. Тер-Петросян назвал сугубо теоретической.