Ամերիկյան լեգենդար «Beach Boys» խումբը հայտարարել է միավորման մասին` նոր ալբոմի ձայնագրման համար:
Խմբի նախկին մասնակիցներ Բրայան Ուիլսոնը, Մայք Լավը, Էլ Ջարդին, Բրյուս Ջոնսթոնը եւ Դեյվիդ Մարքսը որոշել են գնալ «Black Sabbath»-ի ճանապարհով` թողարկել նոր սկավառակ եւ մեկնել միջազգային շրջագայության` նվիրված խմբի ստեղծման 50-ամյակին: Ծրագրված 50 համերգներից առաջինը կանցկացվի Նոր Օռլեանում:
Ուիլսոնի խոսքով` նա կարոտելէ ընկերներին եւ ուրախ է նրանց հետ նորից աշխատելու համար: Սկավառակի անվանումը դեռեւս հայտնի չէ, սակայն հայտնի է, որ այն կթողարկվի հաջորդ տարի ապրիլին:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ միավորման մասին էր հայտարարել բրիտանական լեգենդար «Black Sabbath» ռոք խումբը:
Հիշեցնենք, որ Beach Boys-ը ստեղծվել է 1961թ. Կալիֆոռնիայում: Համաշխարհային հռչակ խմբին բերել էր «Surfin` USA» երգը:

Легендарная американская группа Beach Boys объявила о воссоединении ради записи нового альбома.
Бывшие участники коллектива Брайан Уилсон, Майк Лав, Эл Джардин, Брюс Джонстон и Дэвид Маркс решили пойти по пути Black Sabbath - создать новую пластинку и отправиться в мировое турне, приуроченное к 50-летию создания группы. Первый из 50 запланированных концертов Beach Boys в Новом Орлеане, сообщает «Правда.Ру».
По словам Уилсона, он соскучился по коллегам и очень рад снова поработать с ними. Лав также признался, что очень ждет работы над новым материалом. Название для диска пока не придумано, но известно, что он выйдет в апреле следующего года.
Напомним, что Beach Boys были созданы в 1961 году в Калифорнии. Первый сингл группы назывался «Surfing», а первый альбом — «Surfin Safari». Всемирную славу коллектив получил благодаря синглу «Surfin` USA».